EMEPYA sonuçları belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü ile Eğitim Metotları Geliştirme Derneği (EMGED) işbirliğinde, öğretmenler arasında düzenlenen 4. Uluslararası Eğitim Metotları ve Materyalleri Proje Yarışması (EMEPYA) sonuçlandı. Projeleri dereceye giren öğretmenlere Turgut Özal Üniversitesi’nde düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi.

Organizasyon kapsamında 2 bin 448 öğretmenin bir yıl içinde ürettiği 2 bin 106 eğitim projesi içinden, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan jüri heyetinin dört farklı kategoride yaptığı değerlendirme sonucu derece alanlar belirlendi. 17 ülkenin katılımıyla gerçekleşen yarışmada, Birecik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğretmeni İbrahim ÇEKİÇ “Sosyolojik Haritam” adlı  projesi ile, Lise kateorisinde Türkiye 2.si seçildi.
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey ise temsil ettiği kurumun da desteklediği bu organizasyonda proje üreten genç öğretmenleri gördüğünde büyük heyecan yaşadığını dile getirdi. Balıbey, ülke ve millet meselelerini kendine dert edinmiş bir grup eğitimcinin 4 yıl önce başlattığı ve bugün uluslararası katılımcıları olan büyük bir organizasyona dönüşen EMEPYA’nın Türkiye’nin gelişimini nitelikli eğitimde gören herkese örnek olması gerektiğini ifade etti

 

Ömer Balıbey
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin