ELITE Plus Sınavı

ELITE Plus sınavı nedir?

ELITE Plus, Oxford University Press işbirliği ile öğrencilerin dil edinim süreçlerine yön verecek Doğa Koleji’ne özgü bir sınavdır.

ELITE Plus sınavının amacı nedir?

ELITE Plus sınavı’nın amacı öğrencilere uluslararası kriterlerde  İngilizce yeterliliklerini  fark ettirmek ve dil seviyelerini tanımlamalarına yön vermektir.

ELITE Plus sınavına kimler katılabilir?

ELITE Plus, 5., 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin katılabileceği bir sınavdır. Doğa Koleji öğrencileri dışında sınava katılmak isteyen öğrenciler www.dogakoleji.com adresinden başvuru yaparak sınava katılabilirler.

Tarih    : 17 Aralık 2011 Cumartesi

Yer      : Doğa Koleji Kampüsleri

Saat     : 10.00

ELITE Plus sınavına nasıl başvurabilirsiniz?

• Başvuru işlemleri www.dogakoleji.com adresinden online olarak gerçekleştirilecektir.

• Adaylar, online başvuru formuna kendisinden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmalıdır.

• Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra adaylar sınava giriş belgelerini online olarak alabilirler.

• Adaylar sınava giriş belgelerini yanlarında getirmek zorundadırlar.

ELITE Plus sınavı nasıl uygulanır?

ELITE Plus sınavı, Yazılı ve Sözlü uygulaması ile 2 basamaktan oluşur.  Yazılı sınav    “Listening Comprehension”, “Reading Comprehension” ve “Use of English” becerlerini ölçen  3 ana bölümden oluşur. Öğrencilerimiz Listening bölümünden 15 soru, Reading bölümünden 30 soru, Use of English bölümünden 30 soruyu cevaplayarak 75 soru üzerinden değerlendirilir. Sınav sonunda öğrencilere dil yeterliliklerini gösteren detaylı bir karne verilir. Dil seviyesi A2 ve üzeri öğrenciler sınavın ikinci basamağı olan “Speaking” sınavına girmeye hak kazanırlar. 

ELITE Plus sınavı hangi kampüslerimizde uygulanır?

ELITE Plus sınavı, tüm Türkiye’deki Doğa Koleji kampüslerinde uygulanır.

ELITE Plus sınavı sonuçları ne zaman ve nasıl açıklanır?

ELITE Plus sınavı sonuçları 7 gün içinde okunur ve www.dogakoleji.com adresinde yayınlanır. Öğrenciler, T.C. kimlik numaraları ile sınav sonuç karnelerini görebilirler. Sonuçlara göre öğrencilere sınava girdikleri kampüste  “Speaking”  (Konuşma) sınavı için randevu verilecektir.

ELIT Plus İngilizce kurslarına nasıl katılabilirim?

ELITE Plus  İngilizce kursularına katılmak için ELIT Plus sınavına girmek zorunludur. Kurslar sınava katılan öğrencilerin İngilizce yeterlilik düzeylerine ve okulun kontenjanına göre düzenlenecektir. Kursların nasıl yapılacağını ve ne zaman başlayacağını kursun verileceği kampus belirler ve kursa katılmaya hak kazanan öğrencilere duyurur.