Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Ödülleri

Ekonomik İş Birliği Teşkilatı (EİT/ECO) tarafından aşağıdaki alanlarda gerçekleştirilen seçkin araştırmalara ödül verilecektir:

1.Ekonomi,
2.Tarih, kültür, edebiyat ve güzel sanatlar (bir alan sayılacaktır),
3.Bilim ve teknoloji (bir alan sayılacaktır),
4.Eğitim,
5.Ziraat ve çevre (bir alan sayılacaktır).
Başvuruda bulunulacak araştırmalar tercihen bölgesel nitelik taşımalı, EİT’in amaçlarına özel vurgularda bulunmalı ve alanlarına dikkate değer katkılar sağlamalıdır.

Eğitim alanında başvuruda bulunacak adaylara ait araştırma özetlerinin, özgeçmişleri ile birlikte ekteki İngilizce form doldurulmak suretiyle en geç 13 Şubat 2012 tarihine kadar “Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, 06648, Bakanlıklar/Ankara” adresine gönderilmesi gerekmektedir. Başvuru için gerekli tüm dokümanlar İngilizce hazırlanmalıdır.

EİT Ödül Belirleme Komitesi, üye ülkeler (Azerbaycan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Türkmenistan ve Türkiye) tarafından seçilen uzmanlardan oluşacaktır. Komite üyeleri yukarıda sıralanan alanlardan her biri için üye ülkelerce gösterilen adaylardan birini ödüle layık görecektir.

EİT Ödülleri, 2012 Haziran ayında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak 12. EİT Zirve Toplantıları esnasında verilecektir.

http://www.ecosecretariat.org/