Ekmek Ödüllü Şiir Yarışması

YARIŞMAYA KATILMA KOŞULLARI;

1. Şiirin konusu serbesttir. Yarışmaya en fazla 3 şiir gönderebilirsiniz.

2. Yarışmaya kendi yazmış olduğunuz şiir veya şiirlerinizle katılabilirsiniz.(Kendinize ait olmayan bir şiirle katılmanızın belirlenmesi durumunda) dereceye girseniz bile, olayın anlaşılması durumunda koşullara uyulmaması nedeniyle ödülünüz iptal edilir.

3- Yarışmamız; Şiir okuma değil, şiir yazabilme olarak anlaşılmalıdır.

4 -Şiirlerinizin altına gerçek isminizi değil; kullanacağınız Rumuz ile birlikte yaşınızı da belirtmelisiniz.

Ayrı bir kağıtta ise; şiir veya şiirlerinizin ismi/isimleri, RUMUZ’unuz, gerçek adınız ve soyadınız, açık adresiniz, telefon numaranız, varsa elektronik posta adresinizi belirtmeniz gerekmektedir. Her katılımcı birden fazla şiirle katılıyorsa katıldığı tüm şiirlerinde de aynı rumuzu kullanması gerekmektedir.

5. Yarışmaya göndereceğiniz şiirlerde herhangi bir siyasi parti lideri veya siyasi içerikli bir düşünceyi destekleyici görüşler olmamalıdır. (Böylesi şiirler ön eleme sonunda yarışma dışı bırakılır)

6- Şiirlerinizi elden getirebileceğiniz gibi, posta ile de gönderebilirsiniz. (Posta ile göndermelerde gecikmeler veya elimize ulaşmamış olmasından organizasyonumuz sorumlu değildir. Ancak; posta gönderileri sonunda rumuzunuzu belirterek telefonla arayarak gönderinizin bize ulaşıp ulaşmadığını sorup öğrenebilirsiniz)

7. Yarışmamıza göndereceğiniz şiirlerin 13 Nisan 2014 Pazar günü saat: 19.00′e kadar elimize ulaşmış olması gerekmektedir.

8. Yarışma sonuçlarımız; 25 Nisan 2014 Cuma günü saat: 17.3o’de Osmaniye İl Merkezindeki; Kıbrıs Şehidi Albay Halil İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı, Şiir Meydanı’nda düzenlenecek törende açıklanacak ve ödüller sahiplerine verilecektir.

9- Yarışmamızın ödül törenine katılmak istemeleri durumunda; Organizasyonumuzla yapılacak olan görüşmeler sonunda, yol-konaklama ve diğer giderlerinin masrafları (kabul edilmemesi) durumunda giderler katılımcıların kendileri tarafından yapılacaktır.

Organizasyonumuzla yapılan görüşmeler sonunda; giderleri benimsenen yarışmacılarımızın; Osmaniye’ye geliş-dönüşleri, konaklama ve yemek ihtiyaçları tarafımızdan karşılanacak, bu giderler için para harcaması yapmayacaklardır.

10- Yarışmaya il dışından katılıp ta ödül törenine gelemeyenlerden ilk 11 dereceye girenlerin ödülleri programın gerçekleştirilmesinin ardından, 10 gün içerisinde verdikleri adrese kargo ile gönderilecektir.

11- Yarışmaya katılım koşullarına uymayanlar, eksik veya aksaklık bilgileri bulunanlar sonradan hak sahibi olamayacakları gibi; Osmaniye İl ve ilçelerinden katılanlar (30 gün) içinde ödüllerini gelip almadıkları durumunda hak iddia edemeyeceklerdir. Osmaniye’nin komşu illeri dışındaki diğer illerde oturanlara organizasyonumuz kargo ile ödüllerini göndermekle sorumludur.

12- e-posta adresimize Şiirlerin gönderilmesi, Yarışma koşullarımıza göre kabul edilmez.

13- Yarışmamıza katılabilmek için herhangi bir ‘katılım ücreti’ istenmemektedir.

Yarışmaya Başvuru Adresi:

Mustafa BARDAK

Osmaniye Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği (OŞYAD)

Alibeyli Mahallesi, Musa Şahin Bulvarı, Şehit Bekir Evirgen Sokak, No.3 kat: 2.

80010- Merkez- Osmaniye/Türkiye

e-posta:mustafabardak@mynet.com veya: mustafabardak_555@hotmail.com