EĞLENELİM ÖĞRENELİM

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması

PROJE AMACI: Basit bir öğretim materyali geliştirip , konuyu eğlenceli bir şekilde sunmak.

PROJE HEDEFİ: 1. MUTASYON , MODİFİKASYON VE ADAPTASYONU TANIMLAYARAK , BU DEĞİŞİME UĞRAYAN CANLILAR ARASINDAKİ FARKI PANODA AYNI ANDA GÖREBİLMEK . 2. BU DEĞİŞİME UĞRAYAN CANLILARI SEÇEREK PANODA YERLERİNE YERLEŞTİREBİLMEK.

PROJE ÖZETİ: Panonun alt tarafında bulunan kesenin içinden çekilen kart sınıfa gösterilir.Resim ve altında yazılan özellikler öğrenciler tarafından gözlemlenerek ,bu canlının mutasyon,modifikasyon yada adaptasyondan hangisini geçirdiğine karar verilir.Kart bu üç özellikten uygun olan bölüme cırt cırtlarıyla takılır.Kartlar bitinceye kadar işleme devam edilir.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: 50×50 ebadında mukavva aldım.Üzerini renkli bezlerle kapladım.6cm genişliğinde 15 adet oyun kartları hazırladım.Bu kartlarda mutasyon, modifikasyon ve adaptasyona uğramış canlıların resimleri ve resimlerin altında uğradığı değişimleri belirten ve buna sebep olan etmenleri yazdım.Kartların arkasına ve mukavvaya cırt cırtlı bant düzeneğini hazırladım.Mukavvamı mutasyon, modifikasyon ve adaptasyon olmak üzere üç bölüme ayırdım.Pano şekli oluşturdum. Panomun alt kısmına kartlarımı koymak için bir kese hazırladım.Taşıması kolay olması için panoyu asılabilir nitelikte hazırladım. Bütçeyi 5TL olarak belirledim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin