Eğlenceli Bilim Aktiviteleri Başılıyor

Da Vinci Learning Kanalı, D&R ve D-Smart işbirliği ile gerçekleştirilen “Eğlenceli Bilim Aktiviteleri” başladı.

“Eğlenceli Bilim Aktiviteleri” 7 Ocak, Cumartesi günü Da Vinci Learning Kanalı’nın öğrenmeyi zevke dönüştüren bilim aktiviteleri ile Marmara Forum D&R’da başladı. Bilim Aktiviteleri, 22 Ocak tarihine kadar Cumartesi ve Pazar günleri sırasıyla Beylikdüzü Migros, Kanyon, MetroCity ve Ümraniye Meydan D&R Mağazaları’nda devam edecek.

02 Ocak 2012, İstanbul – Yepyeni bir eğitim anlayışı ve hem eğlendirici hem büyüleyici bilim programlarıyla çocuklar için farklı bir öğrenme deneyimi sunan Da Vinci Learning Kanalı, Türkiye’nin en yenilikçi dijital yayın platformu D-Smart ve eğlence, kültür ürünleriyle insanlarımızı başarıyla buluşturan D&R ortak bir projeye imza attı. Aileler ve çocuklar için interaktif, güvenli, eğitici ve eğlenceli bir televizyon izleme deneyimi sunan Da Vinci Learning Kanalı, gerçekleştirdiği “Eğlenceli Bilim Aktiviteleri” ile öğrenmeyi zevke dönüştürüyor. D&R ve D-Smart işbirliği ile organize edilen Eğlenceli Bilim Aktiviteleri’nde çocuklar eğlenirken bilim deneyleri yaparak ve yepyeni bir görsel şölen ile dünyanın nasıl işlediğini öğrenmektedirler.

Da Vinci Learning’in “Eğlendirirken öğretmek” hedefinin keyifli bir uygulaması olan D&R aktivitelerinin ilki, 07 Ocak, Cumartesi günü 14:00 – 16:00 saatleri arasında Marmara Forum D&R’da gerçekleştirildi. Bilim gösterilerinde çocuklara çeşitli hediyeler armağan edilirken, çocuklar anne babalarıyla eğlenceli ve eğitici birçok bilim deneyimi yaşadılar. Şaşırtıcı olduğu kadar etkileyici ve interaktif olma özelliği taşıyan gösterilerde  ‘’Ateş ve Buz‘’ ve “Uç Uç Havalan” başlıkları altında birbirinden ilginç bilim deneyleri gösterilmektedir. 

 

“Eğlenceli Bilim Aktiviteleri”, 7 ve 8 Ocak tarihlerinde Marmara Forum D&R’da tekrar ettikten sonra 14 Ocak Beylikdüzü Migros D&R ve 15 Ocak’da ise MetroCity D&R da gerçekleştirilmiştir. 21 Ocak Kanyon D&R ve 22 Ocak’da Ümraniye Meydan D&R’da 14:00 ve 16:00 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.