Eğitimde Oyun Zirvesi (İlkokul)

Eğitimde Oyun
Eğitimde Oyun Zirvesi (İlkokul)

Çocuğun fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimi açısından oyun, vazgeçilmez bir unsurdur. Oyun, eğitim için tamamlayıcı bir rol üstlenmekte, eğitim sürecinde ise bilinçli ve planlı olarak yürütülen faaliyetler olarak karşımıza çıkmaktadır. Montaigne’e göre “Çocukların oyunu oyun değil, onların en ciddi uğraşıdır.”

Bu kapsamda İGEDER ve Acıbadem Okulları iş birliğinde “Eğitimde Oyun (İlkokul) Zirvesini” gerçekleştireceğiz. 26 Kasım 2022 Cumartesi günü Acıbadem Okulları Çamlıca Kampüsünde gerçekleştireceğimiz zirvemize tüm eğitimcilerimiz davetlidir.

Eğitimde oyun Zirvesi “İlkokul”

İnsanların birbirleri ile iletişim kurması için ortak bir dile ihtiyaçları vardır. Bu nedenle farklı dillere sahip insanların birbirleri ile anlaşabilmesi oldukça güç bir durumdur. Peki çocukların iletişim dili nedir?

Çocukların kolay, anlamlı, özgürce kendini ifade edebileceği, nesneler dünyası ile ilişki kurabileceği tek dil oyundur. Bu dilin sözcükleri ise çocuklara neşe ve haz veren, onların fikir ve karakterlerini güçlendiren, vücut gelişimini sağlayan, yeteneklerini ve duygularını geliştiren, kendilerini keşfetmeye imkân veren içgüdüsel hareketlerdir.

KATILIM ÜCRETİ: 100 TL

26 kasım 2022 Cumartesi
09.30-14.50
Acıbadem Okulları Çamlıca Kampüs

KAYIT: https://portal.igeder.org.tr/submit/170