Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Duyurusu

öğretmen
Eğitimde İyi Örnekler Konferansı

Yeni eğitim-öğretim yılına iyi örneklerle ve birlikteliğimizden güç alarak başlamak için Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nı sonbahara taşıyoruz.

Eğitimin koşulları, yöntemleri, araçları, değişiyor. Bu değişimle birlikte yenilenen ihtiyaçlar, çeşitlenen sorunlar, doğan eşitsizlikler için aradığımız çözümlerin, öğretmenlerle, öğretmenlerin yaratıcılığıyla mümkün olduğuna inanıyoruz.

Bu yıl uzaktan eğitim, hibrit okul planlaması gibi yaşamımıza hızla giren kavramları tartışır ve bu modellere uyum sağlamaya çalışırken, bir arada üretmeye devam ettik. Koşullar ne olursa olsun eğitimde iyi örnekleri yaygınlaştırmaya çalıştık. Mevcut koşullar ve edindiğimiz yeni deneyimler ışığında 18. İÖK de dönüşümden etkileniyor. Her yıl ilkbaharda bizi bir araya getiren İÖK’ü 2021’de, yeni bir tasarımla, sonbaharda gerçekleştireceğiz. Mart 2020’den bu yana “yeni ihtimalleri” konuştuğumuz bu süreci; önümüzdeki eğitim-öğretim yılına girerken iyi örnekleri konuşarak ve yeniden buluşarak tamamlamak istiyoruz.

Yer ve koşullar ne olursa olsun öğretmenlerin çabasına ve iyi örneklerin varlığına inanıyor, 18. İÖK’teki yeniliklerin ilham, öğrenme ve paylaşım alanlarımızı çoğaltmasını, hepimizin iyi olma haline katkıda bulunmasını diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 − two =