Eğitimde İyi Örnekler Konferansı başvuruları başladı

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı başvuruları başladı

15 yıldır ERG tarafından düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 7 Nisan 2018’de Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Konferansta bu yıl, “Yaşam İçin Eğitim” teması altında, eğitimin okuldan, sınavlardan, bilgi ezberlemekten, öğretim programlarından öte olduğu hatırlanacak ve “öğretim” kavramının dışına çıkarıldığında nelerin değiştiğine tanıklık edilecek.

Dünyanın hızla değişmesi, eğitimin sürekli gelişmesini de kaçınılmaz kılıyor. Bu süreç, ancak çok yönlü olduğu ve eğitimin tüm paydaşlarını kapsayabildiği oranda başarılı olabilir. Eğitim Reformu Girişimi (ERG), eğitimde iyi örneklerin yer ve koşullar ne olursa olsun var olduğuna inanıyor. Önemli olan bu uygulamaların fark edilmesi ve paylaşılması.

Bu amaçla, 15 yıldır ERG tarafından düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 7 Nisan 2018’de Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Konferansta bu yıl, “Yaşam İçin Eğitim” teması altında, eğitimin okuldan, sınavlardan, bilgi ezberlemekten, öğretim programlarından öte olduğu hatırlanacak ve “öğretim” kavramının dışına çıkarıldığında nelerin değiştiğine tanıklık edilecek.

Yaşamın ve eğitimin konusu olan iyi uygulamalar/materyaller için başvuru alanları www.egitimdeiyiornekler.org adresinde bulunabilir. Aynı adres üzerinden 29 Aralık 2017, 18.00’e kadar başvurular kabul ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin