Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2012

Eğitim Reformu Girişimi’nin (ERG) 2004 yılından bu yana düzenlediği Eğitimde İyi Örnekler Konferansları, sınıfta, okulda, okul dışında öğrenmeyi ve öğrenme ortamlarını zenginleştirmek için gayret eden öğretmenleri ve eğitimcileri meslektaşları ile bir araya getirerek iletişim ve işbirliği temelinde yeni öğrenme ortamları yaratmayı hedefliyor.

Konferanslarda 2004 yılından bu yana, aralarında Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri, öğretmenler, akademisyenler, sivil toplum örgütlerinden ve özel sektörden temsilciler, veliler ve öğrencilerin bulunduğu 8.500’ü aşkın katılımcı 1.000’i aşkın iyi uygulama ve materyal örneği etrafında bir araya geldi.
 
Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2012, 31 Mart 2012 tarihinde Sabancı Üniversitesi’nde düzenlenecek ve üniversite öncesi örgün ve yaygın eğitim çerçevesinde aşağıdaki konularda başvurular kabul edilecek:
 
•Eleştirel Düşünme Beceri, Değer ve Tutumları Kazandıran Öğrenme-Öğretme Etkinlikleri
•Kaynaştırma ve Özel Eğitim
•Öğretmen Eğitiminde Akran Desteği Modelleri
•Erken Çocukluk Eğitimi
•Psikolojik Danışma ve Rehberlik Özel Başvuru Alanı (Sabancı Üniversitesi işbirliği ile)
•Meslek Eğitimi Özel Başvuru Alanı (TÜSİAD işbirliği ile)
Başvurular 5 Aralık’ta başlayıp 6 Ocak’ta sonra erecek. Başvurunuzu yapmadan önce çağrı mektubu ve puanlama anahtarını dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.
 
Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2012 – Çağrı Mektubu
 
Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2012 – Puanlama Anahtarı
 
Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2012 – Poster
 
Eğer geçtiğimiz yıl sayfamıza üye olduysanız aynı üyelik bilgilerini kullanarak giriş yaparak başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Eğer üye olmadıysanız buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Her türlü bilgi için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz. 
 
Önemli not: Başvurunun 6 Ocak 2012 Cuma günü 18.00’e kadar elektronik olarak yapılması gerekiyor. Bu tarihten sonra elektronik başvuru sistemi otomatik olarak kapanacağından başvuru yapılamayacaktır. Postayla gönderilen başvuru eklerinin de 6 Ocak 2012 Cuma günü postaya verilmiş ve 13 Ocak 2012 Cuma 18.00’e kadar Eğitim Reformu Girişimi’ne ulaşmış olması gerekiyor.