Eğitimde Çocuk Koruma Sempozyumu

Çocukları ve gençleri ihmalden ve istismardan korumak ve güvenli öğrenme ortamları sağlamak tüm eğitim kurumlarının sorumlulukları arasındadır. Bu kapsamda eğitimcilerin çocuğun üstün yararı ilkesine uygun olarak okul ortamında sağlanması gereken koruyucu, önleyici ve gerektiğinde müdahale içeren programları uygulayabilmesi gerekmektedir.
Eğitimde Çocuk Koruma Sempozyumu, anaokulundan liseye dek tüm eğitim ortamlarında görev yapan eğitimcilerin çocuk koruma kapsamındaki görev ve sorumluluklarını ele alacağı uzman konuşmalarıyla bu sürece katkı sunmayı hedeflemektedir. Eğitimcileri bu kapsamda gerekli bilgi kaynaklarıyla buluşturmayı amaçlayan Eğitimde Çocuk Koruma Sempozyumu, 4 Mayıs 2019 tarihinde 09:00 – 15:30 saatleri arasında Özel SEV Lisesi – SEV Amerikan Koleji’nde gerçekleşecektir.

Eğitimde Çocuk Koruma Sempozyumu’na bu konuyla ilgilenen tüm eğitimcilerin katılımını bekliyoruz.
SEV Amerikan Koleji
Eğitimde Çocuk Koruma Sempozyumu
Düzenleme Kurulu

KAYIT BİLGİLERİ
“Eğitimde Çocuk Koruma Sempozyumu” anaokulundan, liseye dek tüm eğitim düzeylerinde çalışan öğretmen, psikolojik danışman ve eğitim yöneticilerinin katılımına açıktır. Ayrıca Eğitim Fakülteleri’nin lisans düzeyindeki üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri de sempozyuma katılabilecektir.
Sempozyum katılımı ücretsizdir.

Son başvuru tarihi 2 Mayıs 2019’dur. Katılımcı sayısı salon kapasitesiyle sınırlı olacaktır. Katılımcıların kayıt işlemleri başvuru önceliğine göre yapılacaktır. Bu nedenle sempozyuma katılmak isteyen eğitimcilerin son başvuru tarihini beklemeden kayıt işlemlerini tamamlamaları önerilmektedir.

ADRES BİLGİLERİ
SEV Amerikan Koleji
Adres: Nişantepe Mah. Kerem Sok. No:5-9 Çekmeköy – İSTANBUL

Kendi araçlarıyla ulaşımlarını sağlayacak olan katılımcılar, okul yerleşkesinin etrafındaki sokaklara araçlarını park edebileceklerdir.
Servis kullanmayı tercih eden katılımcılar, aşağıdaki yerleşim birimlerinden hareket edecek olan servis araçlarını kullanabilirler. Servis kullanacak katılımcılar, başvuru formunda kendileri için uygun seçeneği tercih etmelidir:
• Üsküdar’da bulunan Beşiktaş İskelesi önü. Saat: 08.30
• Kadıköy, Haldun Taner Sahnesi önü. Saat: 08.15
• Çekmeköy Metrosu önü. Saat: 08.45
Dönüş servisleri 15.45’te yukarıda belirtilen kalkış noktalarına hareket edecektir.