Eğitimciler ve Öğrenciler için Nefes Teknikler

Kış Dönemi eKampüs e-seminerleri başladı!

E-seminerimizde bu haftaki konuğumuz Mustafa Kartal

04 Ocak Çarşamba saat 16.00-17.00 arasında Mustafa Kartal tarafından sunulacak olan “Eğitimciler ve Öğrenciler için Nefes Teknikleri ” konulu e-seminerimize davetlisiniz. Bu e-seminer,  Akademik Koordinatörümüz Esra Sağol Rehill’in moderatörlüğünde gerçekleşecek. Sunum ve soru-cevap bölümlerinden oluşacak e-seminerimize kayıt için tıklayınız:

http://www.orav.org.tr/anket/eseminer_Mustafa_Kartal

Tüm eKampüs kullanıcılarını ve konuya ilgi duyan herkesi bu e-seminere davet etmek istiyoruz. Katılımcı kontenjanı sınırlı olduğu için seminere bir an önce kayıt yaptırmanızı öneririz.

NOT: E-seminere katılmak isterseniz, en geç 04 Ocak Çarşamba, Saat 12:00’a kadar ön kayıt yapmanız gerekmektedir.

Konuk               Seminer Konusu           Tarih  Saat Aralığı
 
Mustafa Kartal   Eğitimciler ve Öğrenciler      04Ocak 2012, Çarşamba 16:00-17:00
                          için Nefes Teknikleri
                 

e-Seminer Konusu :
Eğitimciler ve Öğrenciler için Nefes Teknikleri
Sınav kaygısını ve heyecanını dengeleme
Başarıya odaklanmak
Hedef oluşturmak ve hedefe ulaşmak
EQ geliştirmek ve kullanabilmek
Kişiliğinin farkına vardırmak ve kendini değerli hissettirmek

Mustafa Kartal’ın Kısa Özgeçmişi

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar akademisi Şan Bölümünü bitirdikten sonra Opera yüksek bölümüne devam ederek Şan ve Nefes eğitimini Prof. Güzin Gürel ile sürdürdü. İstanbul Devlet Opera ve Balesinin açmış olduğu yeterlilik sınavına girdi, kazandı. 1979 senesinde kadrolu devlet sanatçısı unvanı ile sanat hayatına başlayan Mustafa Kartal, günümüze kadar sergilenen birçok opera, operet, müzikal ve konserlerde yer aldı ve yer almaya devam etmektedir.

ICF Coaching Master eğitimi alarak kişisel gelişim çalışmalarını sürdürdü. Pranayama ve Kokyu ho nefes ekolleri üzerine araştırmalar yaparak “Nefesin Sihirli Gücü” isimli kitabını hazırladı. Daha sonra kendi geliştirdiği Holoterapi Nefes ekolünü anlatan “Nefes Terapisi” isimli kitabı Sistem Yayıncılık’tan yayınladı. Konservatuar, müzik okulları ve yüksek okullarda ders kitabı olarak kabul edilen “Ses Teknikleri” kitabını hazırladı. “Birşey Değişir Herşey Değişir”, “Nefesle İyileşme”, “Nefes Farkındalığı” ve son olarak “Nefes Alma Sanatı” isimli kitapları yine Sistem Yayıncılık’tan yayımlandı.

Halen birçok dergi ve gazetelere, değişik portallara yazılar hazırlamakta, yaşam koçluğu, nefes eğitmenliği ve nefes terapistliği yapmakta, yurt içinde ve yurt dışında seminerler vermekte, nefes teknikleri atölyeleri düzenlemektedir.