Eğitimciler İçin 21. Yüzyıl Becerileri Kampı

Değişimin çok hızlı yaşandığı çağımızda insiyatif alma, hızlı ve etkili kararlar verebilmek giderek daha çok önem kazanıyor. Farklı yapılara uyum sağlayabilme, esneklik, etkili düşünme, kendini yönetme, teknolojiyi kullanabilme gibi beceriler aranan özelliklerin başında geliyor. Bu becerilerin kesiştiği bir noktada, hızla değişen çağımızda değişmeyen ve önemi giderek artan bir beceri var: Öğrenmeye Liderlik Etme Becerisi.

Değişen koşullar ile birlikte liderlik tipleri ve özellikleri de değişiyor. 21. yüzyıl koşulları yeni tipte liderler ve liderlik anlayışı gerektiriyor. Geleceğin liderleri olmak / yetiştirmek için farklı bir düşünce yolu aranıyor. Bu noktada 21.yy Okulu’nu oluşturmak için farklı liderlik davranışları önem kazanıyor. Çağımız değişim, yenilik ve teknoloji çağı olduğundan kurum ve kuruluşlar kendilerini farklılaştıracak ve diğerlerinden öne çıkaracak yeniliklere ve değişime ihtiyaç duyuyor.

Özellikle eğitim kurumları ayakta kalabilmeleri ve sürdürülebilir olabilmeleri için mesleki gelişime ve yenilikçi öğrenme modellerine yatırım yapıyor. Bu noktada eğitim kurumlarında öğrenmeye liderlik yapabilecek kalifiye yetiştirilmiş öğrenme liderlerine ihtiyaç duyuluyor.

Kimler katılabilir?

Bu kamp yenilikçi yaklaşımlarla 21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirmek ve yeni bir öğrenme ekosistemi oluşturmak isteyen öğretmenler, okul yöneticileri ve eğitimciler için tasarlanmıştır.

Bu 4 günlük kamp boyunca neler yapacağız?

-“Öğrenme Yoldaşlığı Becerileri, Öğrenme Odaklı Sınıf Yönetimi, Öğrenme İçin Ölçme ve Dijital Araçlar” üzerine çalışmalar yapacağız.

-Deneyimlerimizi konuşup, farklı deneyimlerle temas edeceğiz.

-Konuk konuşmacıların katılımıyla akşam sohbetlerimizi gerçekleştireceğiz.

-Atölyelerden arta kalan zamanlarda bulunduğumuz bölgenin doğasının ve denizinin keyfini çıkaracağız.

Eğitimciler: Kayhan Karlı, Göknur Karlı, Barış Sarısoy, Gizem Gül Taşcı, Gülnaz Aktaş Bekar, Esin Ekinci

Kamp Tarihi: 01-04 Temmuz 2019

Yeri: Afacan Gençlik Evi Yenişakran/İZMİR

Kontenjan: 25

http://www.yenilikciogrenmemerkezi.com