Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2015

2014’te Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ilki düzenlenen Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin ikincisi 14 Mart 2015 Bahçeşehir Üniversitesi’nde  gerçekleşecek. Geçen sene olduğu gibi bu yıl da eğitim ve teknoloji sektörü ile eğitim, iş dünyası ve medyayı biraraya getirecek olan etkinlikte, yurt içinden ve yurtdışından birçok konuşmacı sunumlarıyla yer alacak.

ETZ14’te hologram teknolojisi ile sunum yapan ünlü fizikçi Albert Einstein, etkinliğin en dikkat çeken konuşmacısı oldu. ETZ15’in holografik konuşmacısı katılımcıların oyları ile Graham Bell seçildi. Ilk zirvede olduğu gibi ikincisinde de gün boyu süren ve moderatörler eşliğinde paneller yönetilecek ve birçok konuşmacı eğitim teknolojileri alanındaki bilgi ve tecrübelerini aktaracak. Eğitim kurumlarından pek çok eğitimci, şirketlerden eğitim ve gelişim birimi personelleri, akademisyenler, veliler ve öğrenciler bu etkinlik ile paylaşım yapma fırsatı bulacaklar. Aralarında Prof. Dr. Ziya Selçuk, Prof. Dr. Kürşat Çağıltay, Ufuk Tarhan, Doç. Dr. Steve Wheeler, Dr. Gary Motteram, Shelly Sanchez Terrell, Mehmet Nuri Çankaya, Mehmet Ali Neyzi, Doç. Dr. Şirin Karadeniz, Doç. Dr. Tufan Adıgüzel, Doç. Dr. İlhan Varank, Yrd. Doç. Dr. Yavuz Samur, İsmail Hakkı Polat, Prof. Dr. Gonca Telli Yamamoto ve Kayhan Karlı’nın bulunduğu 60’a yakın değerli konuşmacı etkinlik boyunca eğitim teknolojileriyle ilgili deneyimlerini paylaşacaklar.

Koordinatörlüğünü Işıl Boy’un yaptığı Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde, hem katılımcı hem de konuşmacı sayısının artması öngörülürken, yurtdışından katılım oranının geçen seneye göre daha fazla olması bekleniyor. ETZ’15 etkinliğinde 50’den fazla konu hakkında paneller, workshoplar ve proje sunumları gerçekleşecek. Öğrenciler ETZ Öğrenci Akademisi projesi aracılığı ile projelerini sunacaklar. Engelsiz Bilişim, Eğitimde Fark Yaratan Kadınlar (ELT Ladies in EdTech), Sosyal Medya gibi bir çok oturum düzenlenecek, CoderDojo ve Maker Hareketi etkinlikte yer alacaklar. Geçen sene sosyal sorumluluk kapsamında Umut Çocukları Derneği’ne yardım yapıldığı gibi bu sene de engellilere yönelik yardım toplanacak.

http://www.egitimteknolojilerizirvesi.com