Eğitim İzleme Raporu Eğitimin İçeriği

Eğitim alanında yaşanan önemli gelişmeleri ele aldığımız Eğitim İzleme Raporlarını dosyalar hâlinde hazırlıyor ve yılın farklı zamanlarında ek kaynaklarla destekleyerek yayımlıyoruz. Eğitim İzleme Raporu 2021’in beşinci ve son dosyasında, 2020-21 eğitim-öğretim yılında eğitimin içeriğine ilişkin gelişmeler değerlendiriliyor. Dosya kapsamında, gezegenimizde yaşanan mevcut ve öngörülen krizler göz önünde bulundurularak eğitimin amacı, öğretim programları, ders materyalleri ve eğitimin uygulama yöntemleri inceleniyor.

ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın moderasyonuyla gerçekleşecek etkinlikte açış konuşmasını ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü Burcu Meltem Arık yapacak. Açış konuşmasının ardından dosyanın yazarlarından Sürdürülebilirlik için Eğitim Araştırmacısı Dr. Şebnem Feriver raporun temel bulgularını sunacak. Eğitimin mevcut ve öngörülen krizlere ne kadar hazırlıklı ve dayanıklı olduğu ele alınacak. Feriver’in yanı sıra Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yelkin Diker Coşkun, Çocuk Hakları Aktivisti Melda Akbaş ve ERG Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü Yaprak Sarıışık’ın yer alacağı tartışma bölümünde ise krizler çağında eğitimin, sosyal ve duygusal öğrenmenin ve oyunun önemi değerlendirilecek.

Eğitim İzleme Raporu 2021: Eğitimin İçeriği başlıklı dosyamızı 29 Aralık 2021 Çarşamba günü (yarın) saat 16.00’da çevrimiçi gerçekleşecek bir etkinlikle kamuoyuna sunuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin