Eğitim İzleme Raporu: Eğitim Ortamları

Eğitim İzleme Raporu 2021: Eğitim Ortamları başlıklı raporumuzu 11 Ağustos 2021, Çarşamba günü saat 16.00’da çevrimiçi gerçekleşecek bir etkinlikle kamuoyuna sunuyoruz.

Eğitim alanında yaşanan önemli gelişmeleri ele aldığımız Eğitim İzleme Raporları’nı dosyalar halinde hazırlıyor ve yılın farklı zamanlarında ek kaynaklarla destekleyerek yayımlıyoruz. Eğitim İzleme Raporu 2021’in ikinci dosyasında, 2020-21 eğitim-öğretim yılında eğitim ortamlarına ilişkin temel gösterge, uygulama ve gelişmeleri inceliyor, eğitim ortamlarında salgın koşullarına bağlı olarak yaşanan mekânsal değişimler ve dönüşümlere odaklanıyoruz.

ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın moderasyonuyla gerçekleşecek etkinlikte dosyanın yazarı Şehir Plancısı Gizem Kıygı raporun temel bulgularını sunacak. Son bir yılda eğitim ortamları bağlamında yaşanan gelişmeler, değişen ihtiyaç ve öncelikler çerçevesinde ele alınacak. Kıygı’nın yanı sıra PAB Mimarlık’ın Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Pınar Gökbayrak’ın katılımıyla gerçekleşecek olan tartışma bölümünde raporun öne çıkan bulgularını değerlendireceğiz.

Etkinliği izlemek için ERG YouTube kanalına abone olarak bildirimlerinizi açmanızı tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,

Eğitim Reformu Girişimi