Eğitim Fakültesi Öğrencileri için Dijital Masal Okuma Yarışması

Eğitim Fakültesi Öğrencileri
Eğitim Fakültesi Öğrencileri Dijital Masal Okuma Yarışması

“Gelecekteki Öğrencilerin İçin Sen de Bir Masal Oku” Dijital Masal Okuma Yarışması

Eğitim fakültesi öğrencileri için dijital masal okuma yarışması: Gelecekteki Öğrencilerin İçin Sen de Bir Masal Oku

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2019/2 kapsamında desteklenmektedir.

Ulusal çerçevede eğitim fakültesi öğrencilerinden web sitemizde bahsedilen kurallar çerçevesinde dijital masallar alınacaktır. Sonrasında yapılacak ön eleme sonucunda belirlenecek yirmi katılımcı Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Nurettin Topçu Konferans Salonu’ndaki toplantıya ve atöyleye davet edilecek, dereceye giren yarışmacılar belirlenecektir. Seçilen yirmi katılımcı için akşam yemeği, gidiş yolu ücreti karşılanacak; anı çantası, katılım sertifikası ve çeşitli hediyeler sunulacaktır. Bunların yanında dereceye giren katılımcılar için birinciye dört yüz TL, ikinciye üç yüz TL, üçüncüye iki yüz TL armağan edilecektir.

YÖNERGE

• Bu yarışmanın amacı, geleneksel masallarımızı dijital dünyaya orjinalliğini bozmadan ve peda-gojik ilkelere dayalı olarak aktarmaktır.

• Projemiz, TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2019/2 bünyesinde desteklenmektedir.

• Yarışma ulusal boyuttadır.

• Katılımcıların eğitim fakültesinde lisans öğreni-mi görüyor olması gerekmektedir.

• Katılımcılardan Keloğlan Masalları ve Dede Korkut Hikâyeleri başta olmak üzere geleneksel Türk masallarını sesledirmeleri istenmektedir. Kaynak olarak T.C. Millî Eğitim Bakanlığı veya T. C. Kültür Bakanlığı tarafınca basılan yayımların kullanılması önerilir.

• Katılımcılar, (pedagojik koşulları karşıladığı taktirde geleneksel motiflerimizden de barındıran kendi masal veya hikâyelerini seslendirebilir.

• Seslendirilen masal ve hikâyeler görsel materyal ve animasyonlarla zenginleştirilebilir ya da geleneksel tarz ile tiyatral bir okuma gerçekleştirilebilir.

• Yarışma ürünleri MP4 formatında kabul edile-cektir. MP4 formatındaki ürünler ve katılımcı formları yarışmanın web sitesinde paylaşılan kılavuzdaki gibi yürütücü ekibe ulaştırılacaktır.

• 17 Nisan 2020 Cuma günü açıklanacak ön eleme sonucunda ilk yirmiye giren katılımcılar, 20 Nisan 2020 Pazartesi günü Kırıkkale Üniversi-tesi Eğitim Fakültesi Nurettin Topçu Konferans Salonu’ndaki günübirlik toplantıya ve atölye çalışmalarına davetli olacaktır.

Ayrıntılı bilgi için “gelecektekimasal.wordpress.com” sitemizi ziyaret edin ve “@gelecektekimasal” Instagram hesabını takip etmeyi unutmayın!

Dijital Masal Okuma
Dijital Masal Okuma Yarışması