EGET Vakfı Üniversite Bursu

Gereksinimi olan öğrencilere burs vermekteki asal ereğimiz ise toplumun kültürel, bilimsel ve sosyal gelişimine hizmet etmektir. Çünkü, biliyoruz ki çağdaş uygarlığın vazgeçilmez evrensel değerleri olan insan hakları, laiklik, cumhuriyet ve demokrasi ilkelerine gönülden bağlı; doğaya ve çevreye saygılı; birey olabilmiş, üretken, yaratıcı, girişimci; ülkesine ve insanlığa yararlı olma kararlılığında; özgüvenli, ahlaki değerlere sahip, disiplinli, evrensel düşünebilen ve bu konuda kendini geliştirmeye hevesli bireylerin yetişmesine aracılık etmek ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak demektir.

BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE EGET VAKFI BURS YÖNETMELİĞİ’Nİ OKUMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Sadece TC vatandaşlarının başvuruları kabul edilmektedir. Burslarımıza lisans düzeyinde öğrenim gören öğrenciler başvurabilir. Burslarımızın şartlarından bazıları aşağıdadır:

Öğrenci, öğrenimi süresince almış olduğu bursu, ücretli veya maaşlı bir işte çalışmaya başladıktan en geç altı ay sonra, aynı aylık burs tutarları kadarıyla ve süresince, EGET Vakfı kanalıyla bir başka öğrenciye burs olarak geri ödemeyi kabul eder.
Kredi ve Yurtlar Kurumu dışında başka bir özel ya da resmi kurumdan burs alan öğrenciler, EGET Vakfı burslarından yararlanamazlar. (%40’ın üzerinde engeli bulunup da bir başka kurumdan burs alan öğrenciler ve yakınlarından nafaka alanlar aday olabilirler.)
Başvuru formunda listelenen okullar dışında veya vakıf üniversiteleri ile açıköğretim fakültelerinde okuyan ya da uzaktan eğitim gören öğrenciler burs başvurusu yapamazlar.
EGET Vakfı lisans burslarına başvurmak isteyen ara sınıf öğrencilerinin not ortalaması en az 2,5 olmalıdır.

EGET VAKFI LİSANS BURSLARINA BAŞVURMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER:

• SADECE, DEVLET ÜNİVERSİTELERİNDE ÖĞRENIM GÖREN LİSANS ÖĞRENCILERI EGET VAKFI BURSLARINDAN YARARLANABİLİR.
• BURSLARIMIZ KARŞILIKLIDIR. BURS ALANLAR MEZUN OLUP ÇALIŞMAYA BAŞLADİKTAN ALTI AY SONRA BİR BAŞKA ÖĞRENCIYI DESTEKLEME GÜVENCESI VERIRLER.
• EGET VAKFI LİSANS BURSLARINA BAŞVURMAK ISTEYEN ARA SİNİF ÖĞRENCILERININ NOT ORTALAMASI EN AZ 2,5 OLMALIDIR.
• BAŞVURU FORMUNDA LİSTELENEN OKULLAR DİŞİNDA VEYA VAKİF ÜNIVERSITELERI İLE AÇİK ÖĞRETIM FAKÜLTELERINDE OKUYAN YA DA UZAKTAN EĞITIM GÖREN ÖĞRENCILER BURS BAŞVURUSU YAPAMAZLAR.
• EGET VAKFI BURSLARINA BAŞVURAN HER ÖĞRENCININ EGET VAKFI BURS YÖNETMELİĞİ’Nİ OKUMASI BEKLENIR.
• 2021-2022 ÖĞRENIM DÖNEMI İÇIN AYLIK BURS TUTARİ 400 TL(DÖRTYÜZ) TÜRK LİRASI’DIR.
• BURS ÖDEMELERI, HER AKADEMIK YIL 9 (DOKUZ) AYLIK SÜREYI IÇERIR.

www.eget.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.