Edebiyatist Öykü Yarışması

Edebiyatist Öykü Yarışması, nitelikli edebiyata gönül veren yazar adaylarına destek olmak, çağdaş Türk edebiyatına yeni ve başarılı eserler katmak, iyi öyküleri ve öykücüleri gün yüzüne çıkarmak amacıyla düzenlenmiştir ve dileriz ki uzun bir ömrü olur. Yarışmaya katılmak isteyen yazarlar eserlerini aşağıdaki şartnameye uygun bir şekilde hazırlayıp ilgili tarihte bize ulaştırabilirler. Katılan her sanatçıya başarılar dileriz.

Şartname

1. Yarışmaya jüri üyelerinin 1. derece yakınları katılamaz.
2. Daha önce öykü kitabı yayımlanmamış ve 18 yaşını doldurmuş herkes,
Türkçe yazılmış bir öykü ile katılabilir. Yarışmaya katılan öyküler daha önce hiçbir mecrada yayımlanmamış, hiçbir yarışmadan ödül almamış olmalıdır.
3. Konu serbesttir.
4. Öykü metni en fazla 2000 kelimeden oluşmalı, Times New Roman yazı karakterinde, harfler 11 punto, satır aralığı 1.5 ölçüsünde olacak şekilde Word formatında gönderilmelidir. (Kelime sınırını aşan ve PDF formunda gönderilen öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.)
5. Yazarlar yarışmaya RUMUZ ile katılacaktır ve öykünün kayıtlı olduğu dosyanın adı rumuzdan oluşacaktır. Rumuz, öykünün sağ üst köşesine yazılmalı, metinde ve dosya adında yazarın gerçek adı kesinlikle yazılmamalıdır.
6. Ayrıca bir Word dosyasında yazarın kısa öz geçmişi ve iletişim bilgileri (telefon, email, açık adres) yer almalıdır.
7. Rumuz başlıklı öykü dosyası ve öz geçmiş dosyasının eklendiği email, en geç 31 Temmuz 2022 saat 23.59’a kadar yarisma@edebiyatist.com adresine gönderilmiş olmalıdır.
8. Yarışma sonucu Kasım 2022 içinde duyurulacak ve ödül töreni ile ödüller eser sahiplerine sunulacaktır.

Ödüller

1. olan esere 5000₺, ayrıca 4 esere 1000 ₺ mansiyon verilecek ve ilk 10’a giren öyküler Edebiyatist Öykü Yarışması 2022 yılı öykü seçkisinde yayımlanacaktır.

Yarışma Takvimi

Eser son teslim: 31 Temmuz 2022
Ön eleme: 1-31 Ağustos 2022
Jüri Değerlendirme: 1 Eylül – 31 Ekim 2022
Sonuç Duyurusu: Kasım 2022
(Ödül töreni için kesin tarih daha sonra açıklanacaktır.)

Jüri Üyeleri

Feridun Andaç
Neslihan Önderoğlu
Defne Suman
Aysel Karaca
Fatma Burçak
Can Gazalcı
Bahar Yaka

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three × 4 =