ECO or EGO

eTwinning projesi
eTwinning projesi

Proje kuruculuğunu Necmi Şahin İlkokulu 2/C Sınıf Öğretmeni İlkay Özdemir ile Ostim İlkokulu Sınıf Öğretmeni Zümrüt Yonca Turgut’un yaptığı “Eco or Ego” adlı e-Twinning projesi için hazırlıklara başlanmıştır. Okulumuz adına ben İlkay ÖZDEMİR ve öğrencilerim bu projede yer almaktan çok mutluyuz ve gururluyuz.

Amacımız; hayvanların, bitkilerin, toprağın, suyun, havanın hayatımızdaki yeri ve önemini vurgulamak, farkındalık yaratmak ve onları koruması için öğrencilerimizyd bilgi-beceri ve anlayış oluşturmaktır.

Süreç içerisinde, temiz enerji ve iklim değişikliğine vurgu yaparak gerekli önlemlerin alınması için çeşitli çalışmalar yapılacaktır. Bunun için öğrencilerimizin öncülüğünde tüm ailelerimize ve çevremize uzanan bir zincir oluşturularak, halkanın genişlemesi ve herkesin katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

Bu konu en üst düzeyde hassasiyet gerektirmekte. Büyüğünden küçüğüne hepimiz çok gayret göstermeliyiz, çok çalışmalıyız ve çok emek vermeliyiz. Yani elimizden gelenin fazlasını yapmak zorundayız.

Unutmamalıyız ki bu dünya hepimizin ve neslimizin devamı için en büyük evimiz olan gezegenimizi sakınmamız ve korumamız gerekiyor. Projemizi Yenimahalle İlçemiz Kaymakamı Türker Çağatay HALİM  ‘ e   tanıtma fırsatı da yakaladık.

Projemizde Azerbaycandan(3), Moldova(1), Polonya(1) Romanya(1) ve Türkiye’den altı öğretmen bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

two × 2 =