DÜZCE Bu Benim Eserim 2011

Biyoloji dalında; Süper Sera projesi ile Reşit Düzce birinci, Kara yosunlarının toprağın su tutma kapasitesine etkisi projesi ile Dilara Kefeli ve Özgenur Pak ikinci, Özütün Gücü projesi ile Emre Başer üçüncü oldu.

Matematik dalında; Üçgensel bölgelerde çevrenin alana etkisi projesi ile Enes Güser ve Seda Başer birinci, İki tabanın mekaniği projesi ile Elif Çetin ve Hatice Çolak ikinci, Üçgenlerle kare alanlarnın oranı projesi ile Arda Ciba ve Melih Koparan üçüncü oldular.

Kimya dalında; Güçlü çözeltiler projesi ile Mustafa Eker ve Alper Kutluata birinci, Fındık yağından sabun eldesi projesi ile Emrah Yılmaz ve Bünyamin Alagöz ikinci, Sihirli kırmızı projesi ile Yıldırım Gül üçüncü oldu.

Coğrafya dalında; Organik plastik projesi ile Merve Düzgün, Mustafa Taylan birinci, Düzce’de termal kaynakların tarımda kullanılması projesi ile Eda Genç ve Kevser Özdemir ikinci, Akıllı sera projesi ile Burak Beyler ve Ertuğrul Kurnaz üçüncü oldu.

Fizik dalında; Sihirli Değnek projesi ile Ahmet Çelik ve İlyas Silahdar birinci, Tüketerek Üret projesi ile Hatice Nur Korkmaz ve Mücahit Aşıkoğlu ikinci, Atık amper projesi ile Tolga Gökmen ve Çok renkli tebeşir ile Aynur Can üçüncülüğü paylaştılar.

Sosyal dalında; Kaza önleyici fren sistemi ile Murat Okan Ekinci ve Mert Sancaklı birinci, Küplerle haritalar projesi ile Betül Nisa Ceren ve Doğukan Fırtına ikinci, Bölünen halı projesi ile Şevval Aybüke Şahin, Bilgi kulesi projesi ile Hale Örnek ile üçüncülüğü paylaştılar. Öğrencilere teşekkür belgeleri ile kitap hediye edildi.

Denklemler uzayda savaşıyor projesi ile Fatih Mehmet Ayyıldız ve Abdullah Çoban, Tepediyaskop projesi ile Mehmet Can Özcan, Lazerli Geometri tahtası projesi Nilay İnce ve Fulya Alağöz, Dalganın elektriği projesi ile Kutluay Diler ve Aygül Keçeci, Asit yağmuru ne yapar projesi ile Didem Özdemir ve Şeyma Darakçı, Alternatif köşegen hesaplama formülü projesi ile Gülcan Çakır, Tamkarelerin Gizemi Muhammed Emin Esen Yine Milli Eğitim Bakanlığı’nca Türkiye Genelinde düzenlenen Matematik ve Fen alanında İstanbul’da düzenlenen yarışmada dereceye girdiler.