DÜNYAYI KURTARMA PROJESİ

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: BU PROJE İLE DÜNYADA TARIM İÇİN KULLANILABİLİR ALANI ARTTIRMAK VE KÜRESEL ISINMANIN OLUMSUZ ETKİLERİNİ ORTADAN KALDIRMAK AMAÇLANMIŞTIR.

PROJE HEDEFİ: BU PROJE İLE HEDEF HEM TARIM İÇİN KULLANICAK ALANI ARTTIRMAK, HEM DE İNSANLAR OLSUN HAYVANLAR OLSUN DİĞER CANLILARIN İÇİN YAŞANILACAK ALANI ATTIRMAK, KİRLİLİK VE KÜRESEL ISINMANIN ETKİLERİNİ AZALTMAK VE DÜNYAYI YENİNDEN BÜTÜN CANLILAR İÇİN YAŞANABİLİR BİR YER HALİNE GETİRMEKTİR.

PROJE ÖZETİ: BU PROJEDE BİNALARIN ÇATILARINDA TARIM YAPILARAK YADA YEŞİL ALAN OLUŞTURARAK HEM İNSALARIN KENDİ YİYECEĞİNİ KENDİ ÜRETECEK HEMDE DÜNYAMIZIN DAHA YAŞANABİLİR BİR YER OLMASINA KATKIDA BULUNACAK.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: PROJE YARIŞMASINDAN ÖNCE ÇEVRE İLE İLGİLİ SORUNLAR İÇİN NE YAPABİLİRİZ DİYE DÜŞÜNÜYORDUK. BU YARIŞMA İLE ELİMİZE BİR FIRSAT GEÇMİŞTİ. KİRLİLİK, KÜRESEL ISINMA VE DİĞER FAKTÖRLER YEŞİLLİK ALANLARIN AZALMASINA SEBEP OLUYORDU. EĞER GİTGİDE DAHA FAZLA YER KAPLAYAN BİNALARIN ÇATILARINDA TARIM YAPILABİLİRSE, TARIM ALANLARI GENİŞLER DİYE DÜŞÜNDÜK. BİNALARIN ÇATILARI BU ŞEKİLDE DÜZENLENİR VE BU YAPIYA UYGUN ŞEKİLDE İZOLE EDİLİRSE İNSANLAR KENDİ ÜRÜNLERİNİ ÜRETEBİLİRDİ. BU ŞEKİLDE SERA YAPAR GİBİ YADA DAHA KUVVETLİ BİR NAYLONLA BİNALARIMIZIN ÇATILARI KAPLANARAK TARIMA UYGUN HALE GETİRMEYİ DÜŞÜNDÜK. BUNU ESKİDEN İNSANLAR BAHÇELERİNDE YAPIYORLARDI AMA ARTIK ÇEVREMİZDE HİÇ BAHÇEDE KALMADI. İNSANLAR BÖYLELİKLE KENDİ ÜRÜNLERİNİ ÜRETEBİLECEK YADA ÜRETEN FİRMALARA KİRAYA VEREBİLECEK BÖYLELİKLE KAZANÇ ELDE EDECEK BUNUN SONUCUNDA YEŞİLLİK ARTACAK TARIM ALANI ARTACAK, KİRLİLİK AZALACAK, KÜRESEL ISINMANIN ETKİLERİ AZALACAK. BU PROJEYİ BÜTÜN DÜNYADA UYGULAMAK YILLAR ALABİLİR. BU PROJENİN KISA VADEDE MALİYETİ ÇOK YÜKSEK GELEBİLİR ANCAK UZUN VADEDE DÜNYAMIZI KURTARACAK.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin