Dünyanın En İyi Okul Ödülleri

250.000$’lık ödülden pay almak için Dünyanın En İyi Okul Ödüllerine şimdi başvurmalısınız!

Okulunuz, zorlukların üstesinden gelmek, sağlıklı yaşamları desteklemek, iklim değişikliğiyle mücadele etmek, yeni teknolojileri uygulamak veya daha geniş topluluğunuzla aktif olarak işbirliği yapmak olsun, beş Ödül kategorimizden herhangi birinde yenilikçi uygulamalar geliştirdiyse, bu sizin için!

Dünyanın En İyi Okul Ödülleri, okulları başarılarını paylaşma ve kutlama fırsatıyla kutluyor.

Bizim için notu oluşturan okullar fark yaratan okullardır. Sadece bir sınav salonunun içinde değil, dünyanın dışında da onu şekillendirerek geleceğe hazırlanırlar.

Dışarı çıkıp bunu yaparak bize neler yapabileceklerini gösteriyorlar.
Sürdürülebilir bir şekilde çalışırlar, tüm aileleri daha sağlıklı hale getirirler ve toplulukları birbirine yakınlaştırırlar.
Okullardan topluma yayılan ve her ikisini de güçlendiren bir değişim dalgası yaratırlar.

En iyi okullar yeni bir tür kural kitabını takip eder. Ve dünya bunun için daha iyi.

Çünkü güçlü okullar güçlü toplumlar yaratır.

Neden ve Nasıl
Okulların kutlanması gerektiğine inanıyoruz .

Sadece öğrencilerin gelişiminde oynadıkları rol değil, aynı zamanda daha geniş toplumsal ilerlemeye katkıları da tanınmalı ve sergilenmelidir.

Eğitim, insan gelişiminin temelidir.

Birleşmiş Milletler’in himayesi altında, 17 geniş hedefi kapsayan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH’ler) konusunda yaygın bir anlaşmaya sahibiz ve bu hedeflere ulaşırsak dünyamızın adil bir şekilde gelişmesiyle sonuçlanacak. Bu hedeflerden biri özellikle eğitimle ilgili ve endişe verici bir şekilde pandemi öncesi ilerlemenin önemli ölçüde yavaşladığı bildirildi.

Sorunları daha da karmaşık hale getirmek için, dünyanın halihazırda karşı karşıya olduğu benzeri görülmemiş zorluklara pandemi ile ilgili okulların kapanmasının etkilerini eklediğimizde, herkes için daha kaliteli bir eğitim sağlamak için acilen hareket etme ve farklı düşünme ihtiyacını anlıyoruz.

Tüm insanların potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri ve müreffeh ve anlamlı hayatlar yaşayabilmeleri için toplumu güçlendiren verdiğimiz sözleri yerine getirebilmek için eğitimde bir şeyler yapmanın mevcut yollarını nasıl atlayabileceğimizi ciddi olarak düşünmeliyiz.

Bizim katkımız, özellikle, okullara başarılarını paylaşma ve kutlama fırsatı vererek ve bunu yaparak SKH’lere ulaşmaya önemli bir katkıda bulunarak okul temelli uzmanlığı demokratikleştirmeyi amaçlayan bir mekanizma olarak Dünyanın En İyi Okul Ödüllerini yaratmaktır.

Araştırma, kanıt ve geniş kapsamlı danışma temelinde, seçtiğimiz beş kategorinin, değişimin hızını hızlandırmamıza ve okulları kurumlarını güçlendirmek için farklı yaklaşımlar denemeye teşvik etmemize yardımcı olacak temel stratejileri yansıttığına inanıyoruz.

Detay ve Başvuru: https://t4.education/worlds-best-school-prizes

Ödüller Şartlar ve Koşullar için tıklayınız