Ana SayfaEğitim EtkinlikleriDünyanın En Büyük Gezici Uzay Sergisi Meraklılarını Bekliyor

Dünyanın En Büyük Gezici Uzay Sergisi Meraklılarını Bekliyor

NASA ( Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi ) Space Adventure Sergisi, interaktif deneyimleme imkanıyla 16 Kasım’da Metropol İstanbul’da ziyarete açılacak.

Space Adventure Sergisi bilim ve teknoloji tutkunu herkese hitap eden bir sergi. Ailece gezebileceğiniz ve tartışabileceğiniz bir içerik sizi bekliyor.

NASA Space Adventure ziyaretçilerin dokunabileceği gerçek ay taşının da bulunduğu bu sergide, uzay roketlerinin kopyaları ve tam boyutlu uzay aracı modelleri, özel rehberlik hizmetiyle, anlatımlı olarak sunuluyor. Tarihsel olarak uzay çalışmalarının hem Türkiye’de hem Dünya’da nasıl geliştiğini öğrenebileceğiniz bu sergide ağırlıklı olarak “öncü” çalışmaların altı çizilse de, SpaceX-NASA işbirliğine kadar olan tüm kilometre taşlarına değiniliyor.

Serginin anlatısı, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) iş birliği ile geliştirilerek, her yaşa hitap edecek şekilde tasarlandı.

Simülasyon ve VR Alanında 6 adet simülasyon sizlerle: Mars’ta ve Ay’da yürümenin nasıl bir his olduğunu, Uzay Programları için yetiştirilen pilotların F18’lerde nasıl eğitildiğini, Space Walk, yani Uzay Yürüyüşü yaparken, ISS’ten görünen eşsiz uzay manzarasını deneyimleme şansı yakalayacaksınız.

Biletlerinizi Biletix’ten online satın alabileceğiniz gibi, Metropol İstanbul AVM NASA Sergi Girişi’nde yer alan bilet gişelerinden de temin edebilirsiniz.

Adres
Metropol İstanbul Alışveriş Merkezi
Atatürk Mah. Ertuğrul Gazi Sok. Ataşehir/İSTANBUL TURKEY

Kurumsal grup veya okul grubu olarak gelmek gelmek isteyen misafirlemizin aşağıda bulunan formu doldurması gerekmektedir, ilgili birim veya acentemiz sizlerle en kısa sürede iletişime geçecektir.

https://nasasergisi.com/tr/grup-satislari

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.