Dünyanın En büyük Geri Dönüşüm Heykeli

15 gün boyunca uluslararası bir ortamda dünyanın farklı ülkelerinden gelmiş gençler ile bir arada yaşayarak, sanat eserleri üretmek, dil pratiğinizi artırmak hem de yapılacak geziler ve eğlencelere katılıp unutulmaz bir yaz geçirmek istiyorsanız Avrupa Gençlik Derneği’nin Atıktan Sanata projesine katılabilirsiniz.

Proje Hedefi

“ATIKTAN SANATA – FROM WASTE TO ART” – Pamukkale Geri Dönüşüm Atölyesi ” Dünyanın En Büyük Geri Dönüşüm Heykeli projesi ile biz; dünya üzerinde önemi hızla anlaşılmaya başlayan atıkların geri dönüşümü konusunda toplumsal duyarlılığı artırmak, gençlerin aktif katılımını sağlayarak takım çalışması kavramını güçlendirmek, sosyal sorumluluk projelerine olan ilgiyi çoğaltmak, farklı kültürlerden proje katılımcılarını Denizli’de buluşturup kültürümüzün ve şehrimizin tanıtımına katkı sağlamak istiyoruz.

Ne yapacağız ?
Proje uluslar arası bir boyut taşımaktadır. 15-30 Ağustos tarihleri arasında; farklı ülkelerden gelecek 15 genç ve ülkemizdeki birçok ilden gelen gönüllülerden oluşan 30 genç ile toplamda 50 kişilik bir ekiple Pamukkale Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde dünyanın en büyük geri dönüşüm heykelini yapacağız. Yerleşke içerisinde kurulacak atölye kapsamında, yaklaşık 33.000 atık plastik su şişesini kullanarak gerçekleştireceğimiz çalışmanın sonucunda Denizli ve ülkemizin simgeleri arasında yer alan “Pamukkale Travertenleri”’ni tamamen atık malzemeler ile oluşturacağız.

Denizli genelinde farklı noktalara konulacak plastik geri dönüşüm toplama kutularında toplanacak pet şişeler ile hem halkın desteğini alarak onları bu konunun önemini aktaracak, hem de ihtiyacımız olan pet şişeleri heykel yapımında kullanacağız. Proje’de ayrıca Hierapolis ve tarihi sütunların da çalışmaları olacaktır.