Dünya Uzay Haftası Etkinlikleri Başlıyor

1999 yılında Birleşmiş Milletler deklarasyonundan bu yana, Dünya Uzay Haftası, Dünya’daki en büyük kamusal alan etkinliğine dönüştü. 80 ülkedeki 3,700’den fazla etkinlik, 2017’de uzayın keşfiyle ilgili alan ve heyecantan yararlandı. 2018 teması “Dünya Uzay Mekânı” ve 2019 teması “Ay: Yıldızlara Ağ Geçidi”.

Dünyadaki en büyük uzay etkinliği olan BM tarafından ilan edilen Dünya Uzay Haftası yılda 4-10 Ekim tarihleri ​​arasında kutlanıyor. Uzay bilimi ve teknolojisinin insan durumunun iyileştirilmesine katkısının uluslararası bir kutlamasıdır. Dünya Uzay Haftası, uzay ajansları, havacılık şirketleri, okullar, planetaria, müzeler ve astronomi kulüpleri tarafından, senkronizasyon yoluyla daha fazla öğrenci ve kamusal etki elde etmek için ortak bir zaman dilimi içinde tutulan mekânla ilgili sayısız etkinlikten oluşur.

Dünya Uzay Haftası Derneği, Dünya Uzay Haftası’nın küresel koordinatörüdür. WSWA, 1982 yılında Birleşik Devletler’de yerleşik, uluslararası bir sivil toplum kuruluşu, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Küresel uzay liderleri ve hanedanlardan, operasyonları yöneten bir yönetici ekibinden ve onları destekleyen gönüllülerden oluşan bir Kurul tarafından yönetilmektedir. Birlik, BM’nin Dış Mekânın Barışçıl Kullanımları Komitesi’nde daimi bir gözlemcidir ve Lockheed Martin de dahil olmak üzere sponsorların gönüllü katkılarıyla desteklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin