Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2024

Robot Olimpiyatı
Robot Olimpiyatı

Dünya Robot Olimpiyatı’nın (World Robot Olympiad – WRO) temel hedefi gençlerin robot ve bilim alanındaki ilgilerini artırmaktır. WRO, dünya genelinde, ilkokuldan üniversiteye kadar olan öğrencilere yönelik düşündürücü ve eğitici robot turnuvaları ile etkinlikler düzenleyerek katılımcıların becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

Lise öğrenci yarışmaları için sayfamızı ziyaret ediniz.

Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye

Bu sezon Türkiye’de RoboMission, Geleceğin Mucitleri, Geleceğin Mühendisleri ve RoboSpor kategorilerini düzenleyecek olan Bilim Kahramanları Derneği, gençlerimizin bilim ve teknoloji alanındaki yeteneklerini geliştirebilecekleri ve düşüncelerini ifade edebilecekleri bir platform sağlamayı amaçlamaktadır.

Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2024’e bu yıl planlanan 500 takımın katılımıyla, RoboMission, Geleceğin Mucitleri, Geleceğin Mühendisleri ve RoboSpor birincileri, Kasım 2024’te İzmir’de gerçekleştirilecek WRO Uluslararası Finali 2024 Türkiye etkinliğine katılma hakkı kazanacaklardır.

Kayıt öncesi lütfen katılım şartnamesi ve genel kuralları dikkatle okuyunuz. Tarih, mekan, katılım koşulları, kontenjanlar katılım şartnamesinde bulunmaktadır. Her klasmana özel kurallar ve açıklamalar ilgili klasmanlar altında yer almaktadır.
Tüm sorularınızı wro@bilimkahramanlari.org mail adresine gönderebilirsiniz.

Dokümanların orijinallerine ulaşmak için ise tıklayınız.