Dünya Kadın Kongresi

Dünya Kadın
Dünya Kadın Kongresi

Kadın çalışmaları ile ilgili çeşitli temalara değinen özet, panel, etkinlik ve atölye önerilerini davet ediyoruz. Kongremiz, bilimin her kesiminden araştırmacıları, sanatçıları, akademisyenleri ve politika yapıcıları çalışmalarını sunmak ve fikirlerini paylaşmak üzere bir araya getirmeyi amaçlıyor…

Dünya Kadın Kongresi, dünyanın her yerinden katılımcıları bir araya getirerek kadın çalışmalarını hem akademik hem de sanatsal boyutlarda bir adım öne taşımak için tasarlanmış ve kadınlar için için bir ağ oluşturma ve eğitim etkinliğidir. Akademisyenleri, siyasetçileri, aktivistleri, bağımsız araştırmacılar ve mezun öğrencilerini “Kadınların güçlendirilmesinin önündeki engellerin kaldırılması” ana temasıyla Dünya Kadın Kongresi’ne (DKK 2020) sunum özeti, etkinlik ve workshop önerilerini göndermeye davet ediyoruz.

Kongre sonrası yayınlanan makaleler, olası indeksleme için Google Akademik, Scopus ve Thomson Reuters’e gönderilecektir.

Kadınların bilim, teknoloji, siyaset ve sosyal başarısındaki yapısal engellerin kaldırılması, Cinsiyet eşitliği ve Kadınların güçlendirilmesi için çok önemlidir. Kadınlar seçtikleri kariyerlerde başarılı olmaları için gereken araçlara ve fırsatlara sahip olduklarında toplumun her kesiti bundan pozitif faydalar elde eder. Son birkaç yılda tüm olumsuzluklara rağmen büyük ilerleme kaydetmiş durumdayız, gittikçe daha fazla kadın yetersiz temsil edilen alanlara giriyor ve çalışmalarıyla ön plana çıkmaktadır.

Yine de kafamızı kurcalayan anahtar sorularımız var. Cinsiyet eşitliği elde etmenin evrensel ve yerel stratejileri nelerdir? Kadınlara ve savunmasız küçük yaştaki kızlara karşı şiddeti ortadan kaldırmaya ne dersiniz? Kadın haklarının her alandaki ilerlemesinden memnun muyuz? Topluluğun farklı ve çeşitli üyelerini içeren eşit ve adil bir toplum nasıl kurulur?

Bu nedenle, DKK2020 araştırmacılara, akademisyenlere, iş dünyası profesyonellerine, siyasetçilere ve lisans, lisans üstü öğrencilerine bilgi paylaşımı, fikir alışverişinde bulunmak ve akademik network oluşturmak için uygun bir platform sağlamayı umuyor.

Düzenleme ve hakem kurulu olarak bireysel bildiri sunumlarını, panel oturumlarını, çeşitli etkinlikler ve workshop önerilerini memnuniyetle incelemeye hazırız.

Eğitim
Girişimcilik
Barış Araştırmaları
Sağlık
İstihdam
Liderlik
Teknoloji
Spor
Kadına yönelik şiddet
Eşitlik
Erken evlilik

Kadın ve Sanat
Kadın ve İş Dünyası
Kadın ve Eğitim
Kadın ve Girişimcilik
Kadın ve Aile
Kadın ve Cinsiyet
Kadın ve Yönetim
Kadın ve Sağlık
Kadın ve Liderlik
Kadın ve Medya
Kadın ve Siyaset
Kadın ve Din
Kadın ve Spor
Kadın ve Turizm
Kadın ve Teknoloji

Cinsiyet ve Çeşitlilik
Kadın insan hakları
Kadın, İklim Değişikliği ve Eşitsizlik,
Kadının güçlendirilmesi ve sosyal değişim
Erkek Egemenliği zorlukları
Bilinçlendirme ve Farkındalık yaratma
Eşitlik mücadelesinde müttefik olarak erkekler
Ayrımcılık

ANKARA, TURKİYE
7-8 Mart 2020​

https://tr.worldwomenconference.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin