Dünya Gıda Günü Poster Yarışması (5-19 yaş)

Poster Yarışması
Dünya Gıda Günü Poster Yarışması

5 ile 19 yaş arasındaysanız, sizden haber almak istiyoruz! Hayal gücünüzü kullanın ve kimsenin geride bırakılmadığı, herkesin sağlıklı ve uygun fiyatlı gıdaya erişebildiği bir dünyayı gösteren bir poster oluşturun.

Yemeklerimizden kültürlerimize, çevremize ve ekonomimize kadar dünyamızdaki her şey birbiriyle bağlantılıdır. Bugün birçok insan yoksulluk ve açlık, iklim değişikliği, çatışma ve eşitsizlik gibi küresel zorluklarla yüzleşmeye devam ediyor. Küresel zorluklar küresel çözümlere ihtiyaç duyar! Her insanın önemli olduğu sürdürülebilir bir gelecek için bu küresel çözümlerin bir parçası olmayı hepimiz öğrenebiliriz. Bir fotoğraf çekin veya posterinizi tarayın ve web sitemizdeki formu doldurarak girişinizi gönderin. Son tarih 4 Kasım 2022’dir .

Her yaş kategorisinde üç kazanan jürimiz tarafından seçilecek ve Aralık ayında burada duyurulacak. Kazananlar, dünyanın dört bir yanındaki FAO ofisleri tarafından tanıtılacak ve sürpriz bir hediye çantası ve Tanıma Sertifikası alacaklar.

Katılmak için 5 – 19 yaşları arasında olmalısınız. Katılım için son tarih 4 Kasım 2022’dir.

Kimler Katılabilir?
Yarışma, dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan 5 ile 19 yaş arasındaki çocuklara ve gençlere açıktır.

Katılım formunda beyan edilecek yaş, Yarışmaya girildiği andaki yaştır. Reşit olmayanlar, Yarışmaya katılmak için ebeveynlerinin veya yasal vasilerinin iznine sahip olmalıdır.

Nasıl Katılırım?
Katılım ücretsizdir .
Katılım 4 Kasım 2022 Cuma günü saat 12:00’de (CEST) kapanacaktır.
Yarışma şu kategorilere ayrılmıştır: 5-8, 9-12, 13-15 ve 16-19.
Kişi başına yalnızca bir giriş gönderilmelidir . Bir kişiden birden fazla giriş diskalifiye ile sonuçlanacaktır.
Poster girişleri, kurşun kalem, kurşun kalem, pastel boya veya karakalem kullanılarak veya yağlı, akrilik veya sulu boya ile ve ayrıca karışık medya kullanılarak çizilebilir, boyanabilir veya eskiz haline getirilebilir. Dijital olarak oluşturulmuş sanat eserlerine de izin verilir. Hiçbir fotoğrafa izin verilmez .
Poster girişleri metin içerebilir veya içermeyebilir. Metin kullanılıyorsa, en fazla 25 kelime veya 100 karakter kabul edilebilir. İsimler, okul isimleri veya yaş gibi kişisel bilgileri eklemeyin .
Tüm sanat eserleri orijinal olmalı ve Yarışmacı’nın logolarını veya fotoğraf resimlerini veya diğer kişisel bilgileri içermemelidir.
Tüm katılımcılar, Dünya Gıda Günü Etkinlik Kitabındaki Dünya Gıda Günü temasını okumaya teşvik edilir. Küçük çocuklar bir ebeveyn veya öğretmen ile birlikte öğrenmek isteyebilir.
Posterler yalnızca sağlanan giriş formu kullanılarak gönderilebilir. Yarışma giriş formundaki tüm alanlar doldurulmalı ve afiş tasarımı yüklendikten sonra ENTER butonuna basılmalıdır. Daha küçük çocukların çevrimiçi başvurularını yaparken bir yetişkinin yardımına ihtiyacı olabilir.
Yalnızca JPEG olarak kaydedilen dijital dosyalar kabul edilecektir ve gönderimler sağlanan çevrimiçi form aracılığıyla yapılmalıdır – lütfen fiziksel posterler göndermeyin.

Ödüller
Her kategoride 15 poster (60 poster) eleme komitesi tarafından kısa listeye seçilecek ve Aralık 2022’de bildirilecektir. Kısa listeye kalan adaylara bu başarı için sertifika verilecektir.
Her kategoride kazanan üç afiş tasarımı bir jüri tarafından finalist olarak seçilecektir.
Tüm kategorilerde ilk üç afiş tasarımı Dünya Gıda Günü web sitesinde duyurulacaktır.
Kazananlar, FAO sosyal medyasında ve dünyanın dört bir yanındaki FAO ofisleri tarafından tanıtılacak.
Kazananlar ayrıca bir Tanınma Sertifikası ve sürpriz bir hediye çantası alacaklar.
Herhangi bir ödülün seçilen kazanan(lar)ından herhangi birinin bu Yarışma kuralları ve/veya Genel Kurallar, Telif Hakkı ve Gizlilik uyarınca uygun olmaması veya takip edilememesi veya ödülü reddetmesi durumunda ödül kaybedilecektir. ve ödülün başka bir uygun girişe verilip verilmeyeceğini seçmek tamamen FAO’nun takdirinde olacaktır.
Kazanan posterler yayınlandığında, yalnızca ilk baş harfi, tam soyadı ve menşe ülkesi yayınlanacaktır. Yarışmacılar hakkında başka hiçbir kişisel bilgi yayınlanmayacak veya paylaşılmayacaktır.

https://www.fao.org/worldfoodday-contest/upload-your-poster/en/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

one × 3 =