Dünya Eğitim Politikaları Tartışılıyor II

Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Araştırmaları Birliği ve Fen Eğitimi ve Araştırmalar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ve seri paneller şeklinde devam etmesi planlanan panelin ikincisi, 3 Mayıs 2013 tarihinde saat 10.00’da Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Dünya Eğitim Politikaları Tartışılıyor üst başlığı ile başlayan paneller serisinin ilki Amerika’da Üniversite, Eğitim ve Öğretmen Yetiştirme olarak yapılmıştı. İkincisi Avrupa’da Eğitim ve Öğretmen Yetiştirme başlığı ile gerçekleşecektir. Panelistler, Avrupa’da eğitim görmüş ve Avrupa’nın farklı ülkelerinin eğitim sistemleri üzerinde çalışmalar yapmış akademisyenlerden oluşmaktadır. Yapılacak üçüncü panelin konusunu Asya ülkeleri oluşturacaktır.

Eğitim Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Aziz Kılınç, gerçekleştirilen panellerde çok kıymetli bilgiler verildiğini ve değerlendirmelerin yapıldığını, bunların kalıcı hale getirilip daha geniş kitlelerin istifadesine sunulması gerektiğini ifade etti. Kılınç, “Üniversitemiz rektörü Sayın Sedat Laçiner’in teşvikiyle seri kitaplar şeklinde enstitü yayını olarak çıkacaktır” dedi.

Eğitim alanında yapılan çalışmaların ve verilen emeklerin uzun vadede ülkenin geleceğine yatırım anlamı taşıdığını ifade eden Eğitim Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Aziz Kılınç, Panele özellikle Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde öğrenim gören öğrenciler olmak üzere tüm akademik personelimizi lisans öğrencilerimizi, konuya ilgi duyan eğitim camiasını ve Çanakkalelileri davet ettiğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin