Dünya Çocuk Günü: Yaşamak istediğin dünyayı çiz

Dünya Çocuk Günü
Dünya Çocuk Günü

13-24 yaşları arasında, çizim yapmayı seven biri misin? Dünyayı değiştirmek istiyor musun? Öyleyse bize katıl! Her çocuk için, daha yeşil ve daha sürdürülebilir bir geleceği birlikte hayal edebiliriz.

Bu gibi zamanlarda geleceğin konusunda endişe duyman ve kararsızlık yaşaman oldukça normal. Haydi sen de 20 Kasım Dünya Çocuk Günü’nü kutlamak için başlattığımız girişimimize katıl ve COVID-19 sonrasında yaşamak istediğin dünyayı çiz!

Senin için önemli olan bir amaç seç ve yaşamayı hayal ettiğin dünyayı resmeden bir çizim yap, daha sonra bu çizimi kendi Instagram hesabında @unicefturkiye ve #voicesofyouth etiketlerini kullanarak paylaş. Ya da çizimini ankara@unicef.org adresine gönder! Bu çizimi yapmana ilham olan şeyleri, bu konunun senin için neden önemli olduğunu veya çocuklar için daha iyi bir dünyanın oluşturulmasına nasıl katkıda bulunmak istediğini de açıklama kısmına yazmayı unutma!

Dünyayı yeniden şekillendirmeyi hedefliyoruz ve bunun bir parçası olmanı istiyoruz!

Bunun için aşağıdaki örnekleri hayal edebilirsin:

· Daha yeşil ve daha sürdürülebilir bir dünya

· İyi ve sağlıklı hissedebildiğin/düşünebildiğin bir gelecek

· Gelecekteki eğitimi hayal et

· Hiç bir ayrımcılığın olmadığı bir gelecek

20 Kasım Dünya Çocuk Günü’nü kutlamak için bu çizimleri @unicefturkiye Instagram hesabımızda ve bu sayfada ve diğer UNICEF platformlarında paylaşacağız!

Dünya Çocuk Günü yaklaşırken sen de, COVID-19 sonrasında yaşamak istediğin dünyayı çizimin aracılığıyla bizlere gösterebilir ve çizimini #voicesofyouth ve @unicefturkiye etiketleriyle kendi Instagram hesabından paylaşabilirsin. Çizimlerini görebilmemiz için profilinin herkese açık olması gerektiğini lütfen unutma.

Instagram hesabın olmasa bile bu etkinliğe katılabilirsin! Çizimini ankara@gmail.com’a adresine gönderebilirsin.