Dumlupınar Anaokulu Orman Haftasında fidan dikti.

Fidan Dikimi

BURSA- Yıldırım Dumlupınar Anaokulu kır çiçekleri sabah sınıfı 20 öğrencisi, velileri ve sınıf öğretmeni Nurgül Kurtbaş orman haftasında fidan dikti. Nurgül Kurtbaş, çocukların okulda sınıf içinde orman haftası ile ilgili çeşitli faaliyetlere katıldıklarını söyledi. Çocukların Yıldırım Belediyesinin katkılarıyla orman haftası nedeniyle fidan dikme etkinliğine katılarak onların çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmelerini hedeflediğini söyledi. Ayrıca E Twinning projesinin mart ayı doğaya karşı sorumluluklarımız kapsamında çocukların bu etkinliğe katılarak çocuklarda kalıcı öğrenme sağlamayı amaçladığını belirtti.
Sorumluluklarımı Biliyorum, Ailemle Öğreniyorum

Toplumumuzun yapı taşları olan çocuklar, bizim yarınlarımız geleceğe ümitle bakan penceremiz. İleride toplumda nice görevler üstlenecek bu miniklerin o sevgi dolu kalplerine, tertemiz zihinlerine bireysel, toplumsal ve sosyal sorumlulukları yerleştirmek özellikle biz öğretmenlerin en temel görevidir. Bu amaçla başlattığımız ” Sorumluluklarımı Biliyorum, Ailemle Öğreniyorum Projesinde “Geri dönüşüm” e de yer vermiş bulunmaktayız.
MART:Doğaya karşı sorumluluklarımız ile ilgili görevli öğrencinin ailesiyle birlikte projenin hazırlanması ve sınıfta sunumu (Bitkilerin büyüme aşamasının oyuncak şeklinde hazırlanması,çimlendirme deneyi,fidan dikimi,kuş yemliği yapımı,okul bahçesinin düzenlenmesi vb.)