DreamBiGG Programı Boğaziçi Üniversitesi TTO

Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından TÜBİTAK desteği ile gerçekleştirilen DreamBiGG programı, potansiyel iş planlarını gerçek girişimlere dönüştürür. DreamBiGG, program çerçevesinde geliştirilen girişimleri, sektörlerinde tutunan, değer üreten ve uluslararası vizyona sahip olan şirketler haline getirmeyi hedefler. Ek olarak, iş fikirlerinin blockchain teknolojisi kullanan bir sistemle korunmasını ve fikri mülkiyet destekleriyle yapılandırılmasını taahhüt eder.

DreamBiGG programında uzman mentorlar, sektörden önemli jüriler, yetkin eğitmenler, teknik uzmanlar ile kaliteli olgunlaştırma sürecinden yararlanma fırsatı yakalayan hayaliniz, gerçek bir girişime dönüşür. Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından gerçekleştirilen DreamBiGG ile potansiyel müşterileriniz olacak kurumlar ile işbirlikleri kurabilir, uluslararası programlara katılabilir, birbirinden değerli yatırımcılar ve mentorlar ile tanışarak BİGG’in ötesinde geleceğinize şekil verecek destekler alabilirsiniz.

Boğaziçi İş Ağı
Alanında Önde Gelen Mentorlar
Butik Eğitimler
Girişimci Dostu Yatırımcılar
Fikri Mülkiyet Güvencesi
Gelecek İnşası

Dream BiGG, bir hayalin girişime dönüşmesinde usta-çırak ilişkisinin öneminin farkında olarak alanında önde gelen iş insanlarının bünyesinde mentorluk hizmeti sunmasına aracılık eder.

Sürekli öğrenmenin, girişimci adaylarının hayatında kapladığı yerin farkında olan Dream BiGG, girişimcilere sunduğu butik eğitimlerle onları geleceğe hazırlar.

Koşullar
Teknoloji odaklı iş fikrine sahip,
Kendi girişimini kurma konusunda istekli,
TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı BİGG çağrısında belirtilen aşağıdaki nitelikleri taşıyan herkes DreamBiGG programa başvurabilir:

Programa ön başvuru tarihi itibariyle örgün öğrenim veren üniversitelerin;
Herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci,
Yüksek lisans veya doktora öğrencisi,
Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en çok 10 yıl önce almış kişi,

Aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde başvurabilecektir;
Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,
Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.

https://www.boundreambigg.com