“DRAMA ATÖLYEM” eTWİNNİNG PROJESİ ETKİNLİKLERİNE BAŞLADI

Trabzon – Vakfıkebir

Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulu’nunda ortak olduğu farklı sınıf düzeyinde yer alan öğrencilerin farklı gereksinimlerini göz önününe alarak onların eğitime, kültüre ve topluma katılımını artırmak ve  öğrencilerin bilişim teknolojilerinin kullanımını da kazandırmayı amaçlayan Drama Atölyem eTwinning Projesi  başladı.

Kuruculuğunu Trabzon Zehra Kitapçıoğlu İlkokulu öğretmenlerinden Zeki Küçük ve Batman  Yunus Emre İlkokulu öğretmenlerinden Binali Sever öğretmenlerimizin yaptığı Drama Atölyem eTwinning Projesinde Niğde Mehmet ve Emet Aydoğan İlkokulu öğretmeni Sibel FİLİKÇİ, Adıyaman Şehit Muhammet Fatih Safitürk İlkokulu öğretmeni Mehmet ERDİL,  Trabzon Vakfıkebir Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulu öğretmeni Selçuk KAHYAOĞLU, Diyarbakır Türkmenhacı İlkokulu öğretmeni  Mehmet İLHAN, Trabzon Hızırbey Ülkü İlkokulu öğretmeni Nazan KARACA, Trabzon Kanuni İlkokulu öğretmenlerinden Ünal KIDIK ve Muammer ÇAKIR görev almaktadır.

Bu proje ile ; 6-11 yaş aralığındaki öğrenciler arasında öğrenme güçlükleri, akranlar arası iletişim, sosyal beceri ve kişisel niteliklerin gelişimini açısından dezavantajları en aza indirmek amaçlanmaktadır.

Bu amaç ile farklı  sınıf düzeyinde yer alan öğrencilerin farklı gereksinimlerine, onların eğitime, kültüre ve topluma katılımını artırarak ve eğitim sisteminin içindeki ayrımcılığı azaltarak sınıf içerisinde yer alan dezavantajlı öğrencilerin (yaratıcı) drama etkinlikleriyle eğitim öğretim sürecine aktif olarak katılmaları sağlanacaktır. Ayrıca bu projemizle öğrencilerimize teknolojilerinin kullanımı da kazandırmayı amaçlanmaktadır.

Öğrenci Tanışma Etkinliğinde ülkemizin beş farklı ilindeki  dokuz okuldan katılan altmış altı ilkokul öğrencisi birbirleriyle tanışma fırsatı buldular. Oyunlar oynayarak kaynaştılar. Proje hakkında bilgilendirildiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

five × 4 =