DR. ÖZGÜR BOLAT 11 MAYIS’TA KIDZANIA’DA

DR. ÖZGÜR BOLAT 11 MAYIS’TA KIDZANIA’DA

KidZania Anneleri 11 Mayıs Perşembe günü Dr. Özgür Bolat’la buluşuyor. Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan ve Cambridge Üniversitesi’nden doktora derecesi alan Dr. Bolat, aynı zamanda çok satan Beni Ödülle Cezalandırma kitabının da yazarı. Kitabında ödül ve cezanın özünde aynı olduğunu söylüyor: “Size aşağıda iki cümle veriyorum. Arasındaki farkı söyler misiniz?
Ödevini yaparsan, bilgisayarla oynayabilirsin.
Ödevini yapmazsan, bilgisayarla oynayamazsın.
İlk cümle ödül, ikincisi ceza cümlesi ama görüldüğü üzere aralarında hiçbir fark yok. İki cümle de özünde aynı. İkisi de bir koşul sunarak, çocuğu kontrol ediyor. Çocuk ödülü getirecek davranışı sergilemediği an, otomatik olarak ceza almış olur. Onun için her ödül aynı zamanda içinde ceza barındırır. Örneğin çocuğa, “Takdir belgesiyle sınıf geçersen, tablet alacağım” dediğiniz an, “Takdir belgesi alamazsan, seni tablet almamakla cezalandıracağım” da demiş olursunuz.”
Daha fazlası için, sizi KidZania’ya bekliyoruz. Dr. Bolat’ı dinlemek, çocuğunuza bakış açınızı tamamen değiştirecek. Ezber bozacak. Sohbetimiz tüm misafirlerimiz için ücretsizdir. Lütfen rezervasyon için 539 4541151 nolu telefonu arayın.
KidZania’dan sevgilerimizle,

Barış Savaş
1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin