Dost Bilim Evi – 2017 Güz Dönemi

Dost Bilim Evi – 2017 Güz Dönemi

POPÜLER BİLİM KULÜPLERİ EĞİTİMLERİNE
BAŞVURULAR BAŞLADI

Dost Bilim Evi etkinlikleri kapsamında popüler bilim kulübü eğitimleri Mevlana Toplum ve Bilim Merkezimizde 07 Ekim 2017 – 02 Aralık 2017 tarihleri arasında, gerçekleştirilecektir. Program sekiz hafta sürecektir. Katılımcılara kulüplerde atölye çalışmaları, sunumlar, belgesel gösterimleri ve modellemeleri içeren alternatif bir bilim eğitimi verilecektir. Etkinlikler her hafta başvuruda tercih edilen günde iki saat şeklinde gerçekleştirilecektir. Bu program çerçevesinde 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerimize:
• Astronomi
• Fizik
• Kimya
• Biyoloji
• Robot-Bilim

alanlarının her birinde temel bilim eğitimi verilecektir. Eğitimler 16 kişilik laboratuvarlarda ve atölyelerde gerçekleştirilecektir.

Verilecek eğitimlerin saatleri hakkında ayrıntılı bilgiye başvuru formundan ulaşabilirsiniz. Başvur linki aşağıda yer almaktadır.

Etkinlikler ücretsizdir. Etkinliklere düzenli olarak katılım zorunludur. Program sonunda Katılım Belgesi verilecektir.
Eğitimler kapsamında Astronomi, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Robot-Bilim alanlarında uygulamalı atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir. Etkinlikler alanında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir. Her bir kulüp için sekiz haftalık eğitim programları uygulanacaktır. Yukarıdaki alanlardan ilgi duyduğunuz her hangi birini tercih edip başvuru yapabilirsiniz.
Başvurular Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’ne 20 Eylül 2017 – 06 Ekim 2017 tarihleri arasında şahsen ve ya internet üzerinde yapılabilir. Başvuru formlarını, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nden ya da web sitemizden (http://mtbm.bornova.bel.tr) temin edebilirsiniz. Başvurularınızı internet üzerinden yapmak için web sitemizde yer alan ilgili formu indirip doldurduktan sonra, tarayıcıdan taratıp mail ile bilim@bornova.bel.tr e-posta adresine göndererek yapabilirsiniz. Programa kabul edilenler telefon ile aranıp bilgilendirileceklerdir.

Eğitimlerin Başvuru Tarihleri: 20 Eylül 2017 – 06 Ekim 2017
Eğitimlerin Başlangıç Tarihi: 07 Ekim 2017
Eğitimlerin Bitiş Tarihi: 02 Aralık 2017
Katılım Belgesi Töreni: 02 Aralık 2017

Başvuru Formu için Tıklayınız