Domus Academy Interaction Design Yarışması

İtalya’nın tasarım alanında önde gelen okulu Domus Academy 2012 Eylül dönemi master programları için yarışmalarını duyurdu. Interaction Design bölümü için bu sene ilk defa 3 yetenekli öğrenciye burs verilecek. Burs oranları yine ilk defa %70, %50 ve %30.

Proje konusu nedir?

Bu senenin konusu Pay Attention diye adlandırmışlar. Bulut yazılımların geleceği hakkında ne düşünüyorsun? Yeni nesil web servisleri hakkında bir çözüm önerin var mı? Tablet bilgisayarlar için tasarladığın bir mobil aplikasyon veya bir web sitesi var mı? En iyi projeni seç. Bir web sitesi olur, bir arayüz olur veya bir elektronik cihaz olur.
Konu yoruma ve öğrencinin değerlendirmesine açık olduğundan lütfen ingilizce orjinal yarışma metnini Domus Academy resmi Türkiye temsilciliği Vera Eğitim’den,  vera@veraedu.com adresinden isteyin.

Proje hangi formatta hazırlanacak? Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

En fazla 3 adet A4 boyutunda yazılı açıklamanın yanı sıra video, link veya slayt gösterisi. Slayt gösterisi istediğiniz formatta olabilir. Maksimum 1 A4 sayfasında CV ve yine maksimum 5 satırlık statement of purpose yazılacak.  Bunlara ek olarak başvuru formu doldurulacak. Bütün belgeler dijital ortamda hazırlanıp, tek bir pdf belgesi şeklinde kaydedilip, tek belge şeklinde gönderilecek.

Başvuru formunu vera@veraedu.com adresinden temin edebilirsiniz. Lütfen telefon numaranızı da yazarak ilgilendiğiniz bölümün adını belirtin.

Belgeleri nereye göndereceğim?

Bütün belgeler Domus Academy resmi Türkiye temsilcisi Vera Eğitim’e email yoluyla ulaştırılacak: vera@veraedu.com

Başvuru için bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır, başvuru için hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor. Vera Eğitim Danışmanlık, Domus Academy’nin resmi temsilcisi olduğundan buradaki ofisi gibi çalışır. Hiçbir aşamada ücret ödemezsiniz.

Son başvuru tarihi ne zaman?

Son başvuru 4 Mayıs 2012. Bu tarihte belgelerin İtalya’ya ulaşmış olması gerekiyor. Fakat son günü beklememekte fayda var.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Sonuçlar 18 Mayıs günü www.italyada.net ve www.veraedu.com adresinde duyurulacak. Ayrıca kazanan öğrencilere email gönderilecek.

Kaç kişiye burs verilecek?

Toplam 3 yetenekli öğrenciye %70, %50 ve %30 burs verilecek. Kazanan öğrenciler Domus Academy’nin Eylül 2012′de başlayan, İngilizce eğitim veren, Interaction Design bölümünde 1 yıl indirimli master yapma hakkı kazanacak. Bu sene ilk defa 3 öğrenciye burs imkanı veriliyor ve ilk defa %70 burs imkanı var.