Dokay Burs Başvuruları

Dokay Filo Kiralama, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için karşılıksız burs başvurularını 5 Eylül 2023’te başlattı. Başvurular, 20 Eylül 2023 tarihine kadar online olarak yapılabilecek.

 

Her zaman genç arkadaşlarımızın yanındayız.
İhtiyaç sahibi öğrencilerimize yönelik sunduğumuz burs desteği ile onların eğitim süreçlerine yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Bursiyer adaylarının;
📍 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, devlet üniversitesinde okuması,
📍 25 yaşından küçük olması,
📍 Başka bir kamu kurumu veya özel kurumdan burs almaması (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan ve geri ödemeli olan öğrenim kredisi alınmasının sakıncası bulunmamaktadır.),
📍 Genel not ortalamasının 4’lü sistemde en az 2,50 (diğer not sistemlerinde bu orana denk gelen) olması,
📍 Not ortalaması uygun olan adayların ise 3’ten fazla başarısız dersi bulunmaması gerekmektedir.
📍 Hazırlık sınıfına veya doğrudan 1. sınıfa başlayan öğrenciler için başlangıç aşamasında not ortalaması aranmayacaktır. Hazırlık sınıfından 1. Sınıfa geçen öğrencilerin bu durumu okullarından alınacak resmî belge ile ibraz etmeleri gerekmektedir.
📍 Burslar, Ekim-Haziran ayları arası (9 ay) ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

📩 Yukarıdaki koşullar çerçevesinde, uygun adaylar 20 Eylül 2023’e kadar https://bit.ly/3eQKiar linkinde yer alan formu indirip doldurduktan sonra bursbasvuru@dokay.com.tr adresimize göndererek başvuruda bulunabilecektir.

📌 Bursiyer kontenjanları sınırlı olup, aday kriterleri şirketimizce değerlendirilecektir. Ön elemeden geçen adaylardan ek belgeler istenecek, sonrasında Telekonferans ile mülakat yapılacaktır.
Mülakat sonucunda burs almaya hak kazanan öğrencilere burs imkânı sağlanacaktır.

Burs, devlet üniversitelerinde okuyan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilere verilecek. Burs başvurusunda bulunacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekiyor:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Devlet üniversitesinde tam zamanlı lisans veya ön lisans öğrencisi olmak
  • Başarı not ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olmak
  • Maddi desteğe ihtiyaç duymak

Burs başvuruları, Dokay Filo Kiralama’nın resmi internet sitesinde yer alan burs başvuru formunun doldurulması ile yapılacak. Başvuru formuna ek olarak, bir adet fotoğraf, öğrenci belgesi, transkript belgesi ve ek olarak bir adet başarı belgesi veya ödül belgesinin de gönderilmesi gerekiyor.

Burs başvuruları, Dokay Filo Kiralama’nın değerlendirme kurulu tarafından değerlendirilecek. Değerlendirme kurulu, başvuru yapan adayların akademik başarılarını, maddi durumlarını ve sosyal sorumluluk projelerine katılımlarını dikkate alarak burs almaya hak kazananları belirleyecek.

2023-2024 eğitim öğretim yılı için Dokay Filo Kiralama’nın burs miktarı, aylık 3.000 TL olarak belirlendi. Burs, eğitim öğretim yılı boyunca her ay düzenli olarak ödenecek.

Burs başvuruları hakkında daha fazla bilgi için Dokay Filo Kiralama’nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.