Doğubayazıt Bilim Şenliği

Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Gençlik Haftası” kapsamında düzenlemiş olduğu etkinliklere devam ediyor.Gençler arasında düzenlenen voleybol turnavası,Türkü Şöleni ardından 21/05/2012 tarihinde “Bilim Şenliği” etkinliği yapıldı.

Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Gençlik Haftası” kapsamında düzenlemiş olduğu etkinliklere devam ediyor.Gençler arasında düzenlenen voleybol turnavası,Türkü Şöleni ardından 21/05/2012 tarihinde “Bilim Şenliği” etkinliği yapıldı.Etkinliğe Yazı İşleri Müdürü İbrahim ŞAHİN,Milli Eğitim Müdürü İshak ASLAN,İlçe Tarım Müdürü Kasım DİMEN, Şube Müdürleri Ramazan KANDEMİR ve Kamuran UĞUR ,lköğretim ve ortaöğretim okullarından yaklaşık 30 okul katıldı. Öğrenciler  hazırlamış oldukları bilim ve teknoloji alanındaki projelerini sergilediler.Ayrıca projelerini segilerken ilgililerle proje detaylarını da paylaşma fırsatı buldular. Ortaöğretim okullarından  Ahmedihani Anadolu Lisesi’nin “Hırsız Yakalama Sistemi”,Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin “Alarmlı Sedye”, Çok Programlı Lise’nin “Işık İzleyen Robot”.İlköğretim okullarında ise;  75.Yıl İlköğretim Okulu’nun “Tsunami Alarmı”,Yatılı Bölhe İlköğretim Okulu’nun “Yıkılmayan Ev”, Mehmet Akif İlköğretim Okulu’nun “Korsan Düşmanı” projeleri  en çok ilgiyi gören projeler arasında yer aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İshak ASLAN; gelişmiş ülkelerin bir adım daha ileride olmasının, bilimsel araştırmalar neticesinde olduğunu ifade etti. Düzenlenen Bilim şenliğinde yapılan ilginç deneylerle ilgili öğrencilerden bilgi alan ASLAN, yapılan çalışmaların çok faydalı olduğunu kaydetti.Gençlik Haftası etkinliklerininöğrencileri birbirine daha yakınlaştırıp sevgi ve barış toplumunun temellerinin oluştuğunu, üretirken eğlenen gençler görmek amacıyla daha pek çok sosyal aktivite yapmak hedefinde olduklarını belirtti.

“Gençlik Haftası” etkinliklerinin 23/05/2012 tarihinde Okul Öncesi Şenliği, tiyatro,müzik ve şiir etkinlikleri, futbol turnuvası ve okullar arası bilgi yarışmaları ile devam edeceğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin