DOĞU MARMARA LOGO VE SLOGAN YARIŞMASI BAŞLADI

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA, faaliyet gösterdiği beş şehrin markalaşma süreçlerine katkıda bulunmak amacıyla logo ve slogan yarışması başlattı. Amaç: Marka Kent Stratejik Kalkınma Planının’ geniş kitlelere duyurulması, kent kimliğinin ortaya çıkarılması, tanıtılması… MARKA’nın faaliyet gösterdiği Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova için ayrı ayrı logo ve sloganlar üretilmesi hedefleniyor.
Her bir şehir için ayrı ayrı üretilecek çalışmalardan ilk üçe girenlere para ödülleri verilecek. Toplamda 15 çalışma ödüllendirilecek.
HALK JURİSİ
Şehri en iyi tanıyanlar, o şehirde yaşayanlar, o şehrin sakinleri… Bu sebeple yarışmaya katılan çalışmalar seçici bir kurul tarafından elenerek ilk 5’e giren çalışmalar halkın beğenisine sunulacak. Halkoylaması sonunda  her il için 1. 2. ve 3.’ler belirlenecek.
Her il için birinci olan çalışmaya 7500, ikinciye 5000 ve üçüncüyü de 3000 TL ödül verilecek. Sonuçlar 9 Ocak 2012’de MARKA resmi internet sitesinde ilan edilecek.
 
SON BAŞVURU 25 KASIM 2011
Yarışmaya son başvuru tarihi Kasım 2011 olarak belirlendi. Katılımcılar, çalışmalarını bu tarihe kadar başvuru formu ile birlikte Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Destek Hizmetleri Birim Başkanlığına ya da MARKA’nın temsil ettiği illerde bulunan Yatırım Destek Ofisi Koordinatörlüklerine posta ya da elden teslim edebilecekler. Postada yaşanabilecek gecikmeler dikkate alınmayacak.

AMATÖR VEYA PROFESYONEL
HERKESE AÇIK
18 yaşını doldurmuş herkes yarışmaya katılabiliyor. Yarışma, amatör veya profesyenel herkese açık. Katımcılar, her il için en fazla iki eserle müracaat edebilecek. Yarışmaya katılanlar, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılacak. Tasarımların daha önce başka yarışmalarda ödül almamış veya yayımlanmamış olması gerekiyor.

DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI (MARKA)
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA,  Doğu Marmara’da bulunan 5 ilde Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova’da faaliyet gösteriyor. Şehirlerin kalkınması ve sağlıklı bir şekilde gelişmesi için stratejiler üretiyor. Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasında eşgüdüm ve koordinasyon sağlayarak kritik bir görev üstleniyor.
Ayrıntılı bilgi www.marka.org.tr’de
Facebook: http://www.facebook.com/dogumarmarakalkinmaajansi
Twitter: https://twitter.com/#!/DoguMarmaraMrka