Doğu Akdeniz Biyoteknoloji Günleri 2011

Etkinlik, “temel hücre kültürü uygulamaları”nın öğretildiği kurs niteliğinde bir çalıştay ile Biyoteknolojinin farklı alanlarında yaptıkları çalışmaları sunan konusunda uluslararası üne sahip bilim insanlarının “lecture”ları ve çalışmalarını bizlerle paylaşmak isteyen siz biyoteknologların poster ve sözlü sunumlarını kapsamaktadır.

 

Watson ve Crick’in yaşamın sırrını (DNA) keşfetmelerinin modern biyoteknolojinin başlangıcı olduğunu düşünerek, organizasyon komitesi, bilim adamlarının “biyoteknoloji” alanında yaptıkları değerli çalışmaları sözlü bildiri olarak sunabilecekleri oturumlar dizisine bu iki değerli bilim adamına itafen “Watson & Crick Sunumları” adını vermeye karar vermiştir. Dolayısıyla, “Doğu Akdeniz Biyoteknoloji Günleri-2011” sempozyumunda “Watsnn & Crick Sunumları” çerçevesinde sözlü ya da poster sunumu yapmak isteyen katılımcıların en fazla 400 kelimelik bir bildiri özetini sempozyum başkanına (Doç. Dr. Nefise Özlen Şahin) 29 Temmuz 2011 tarihine kadar yollamaları gerekmektedir. Bildiri özetleri, Journal of Mediterrannean Science & Technology Research’te basılacaktır.

Denizev güneşin doyulmaz birlikteliğinde bilim yolculuğuna ne dersiniz?

Çalıştay Sempozyum Çalıştay + sempozyum Öğrenci: 100, 150 TL(öğrenci kimliğinin fotokopisinin başvuru formu ile birlikte yollanması şarttır)

Öğretim üyesi: 200, 250 TL
Özel sektör: 250, 300 TL
Gala Yemeği 30 TL