DOĞAYA ZARAR VERMEYEN DETERJAN

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: DOĞAYA ZARARVERMEYEN BİR DTERJAN ÜRETEBİLMEK

PROJE HEDEFİ: DOĞAYA ZARAR VERMEYEN BİR DETERJAN ÜRETEREK İNSANLARI BİLİNÇLENDİRMEK.ÜRETİLEN DETERJANIN KULLANIM ALANINI YAYGINLAŞTIRMAK.

PROJE ÖZETİ: BİR ARAYA GETİRDİĞİM MADDELERİN ZARARLARININ OLUP OLMADIĞINI ARAŞTIRDIM.BULDUĞUM FORMÜL: 100GR ARAP SABUNU(AYÇİÇEĞİ,SU, POTASYUM HİDROKSİT ), 50 GR SODYUM KARBONAT, 20GR SODYUM KLORÜR, 50 ML SİRKE.GÜZEL KOKU VERMEK İÇİN İSTEĞE GÖRE GÜL, NANE, KARANFİL GİBİ BİTKİLER KAYNATILIP SUYU EKLENEBİLİR. MALZEMELER ZARARSIZDIR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: TEMİZ OLMAK, EVLERİMİZİ TEMİZ TUTMAK ADINA DOĞAYI VE KENDİMİZİ ZEHİRLEDİĞİMİZİN FARKINDA DEĞİLİZ. İÇME SUYUNUN TÜKENMEYE GELDİĞİ BİR YÜZYILDA YAŞIYORUZ.YÜZ GRAM DETERJANIN BİLE TONLARCA SUYU KİRLETMEYE YETERLİ OLDUĞUNU FARKINDA MIYIZ? DETERJANLAR KANLİZASYONLARA KARIŞIR, KANALİZASYONLAR İSE DENİZE…BALIKLAR BESLENİRKEN DENİZDEKİ DETERJAN ATIKLARINI KENDİ BÜNYELERİNE ALIRLAR VE BİR DAHA SLA ATMAZLAR.BU BALIKLARLA BESLENEN CANLILAR DA BU DURUMDAN NASİBİNİ ALIR.TABİ Kİ İNSAN DA…OYSA BALIK NE KADAR FAYDALIDIR.SİZ CE BU İKİ SEBEP BİLE BUNA ARTIK DUR DEMENİN VAKTİNİN GELDİĞİNİ GÖSTERMEZ Mİ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin