“DOĞAMDA MATEMATİK VAR” TÜBİTAK 4004 PROJESİ BAŞVURU ALMAYA BAŞLADI

Tübitak 4006 Bilim Fuarları
TÜBİTAK 4004

Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi’nin TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında hazırladığı “DOĞAMDA MATEMATİK VAR” isimli projemiz TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu. Projenin Hedef kitlesini Niğde devlet ortaokullarında öğrenim gören 7. ve 8. sınıf öğrencileri oluşturmaktadır. Proje 5 gün sürecek olup Çamardı ilçesinde bir gün konaklanması planlanmaktadır.

Katılım Koşulları:
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet ortaokullarında okuyan 7. veya 8. Sınıf öğrencisi olmak,
Daha önce Tübitak 4006 Bilim Fuarları haricinde herhangi bir projeye katılmamış olmak.
Projenin amacı, atölye ve laboratuvar çalışmaları, doğa temalı etkinlikler, farklı ve yeni öğrenme yaklaşımlarıyla kazandırılacak bilgi-becerilerle öğrencilerin doğa ve diğer bilim dallarında gizlenmiş Matematiği keşfetmelerini sağlamaktır.
Proje kapsamında, 6-10 Temmuz 2021 tarihleri arasında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenler ve Milli Eğitim Bakanlığında görevli öğretmenler tarafından öğrencilere Niğde Merkez ve Çamardı ilçesinde doğada Matematikle ilişkilendirilmiş eğitim ve uygulama etkinlikleri düzenlenecektir. Projeyle öğrencilerin disiplinlerarası etkinliklerle kazandıkları becerileri günlük hayatta kullanmaları ve bilime olan bakış açılarının olumlu yönde değişmesi beklenmektedir.

Son Başvuru tarihi: 21Haziran 2021
Etkinlik Dönemi: 06-10 Temmuz 2021

Proje ulaşım, konaklama ve yemek ücretsiz olup TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.
Başvuru Formu: https://docs.google.com/forms/d/1OTUYJkARAlMrz69zz-K7UlueQ5xVBsENOlP4EgwZUIY/edit?usp=drive_web