Doğal Mucize Laden Otu Cistus Çayı

Laden Otu Cistus Çayı
Laden Otu Cistus Çayı

Doğa bize birbirinden çok mucize sunuyor… Doğanın bize sunmuş olduğu, uzun ve sağlıklı yaşamın sırlarından biri de  Laden Otu Cistus Çayı. Uzmanlar tarafından birçok hastalığın tedavisinde gıda takviyesi olarak tüketebileceğiniz bu çay, %100 organik olması ile tamamen doğal bir yapıdadır. Bu nedenle çayınızı güvenle ve gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. İçerisindeki faydalı maddeler sayesinde birden çok hastalığın tedavisinde kullanılan çayın en önemli özelliği ise bağışıklığı güçlendirici yapısıdır.

Özellikle kış aylarında tüketilmesi uzmanlar tarafından kesinlikle tavsiye edilen çay, içerisinden geçtiğimiz Koronavirüs döneminde de bağışıklığımızın güçlenmesine yardımcı olacak iyi bir gıda takviyesidir. Bunun yanı sıra antioksidan özelliğe sahip olan çay, her zaman tüketilebilir. Bu sayede vücudunuzda doğal detoks etkisini hissedeceksiniz. Çayı düzenli olarak kullandığınız takdirde, vücudunuzda bulunan toksinlerden kurtulacaksınız. Laden otu mükemmel kokusu ile içerek tüketirken de sizi asla rahatsız etmez. Kokuya hassasiyeti olan kişiler de rahatlıkla tüketebilir. Peki, nedir bu Laden Otu, nasıl hazırlanır ve faydaları nelerdir? Bunları sizin için açıkladık.

 

Laden Bitkisi Özellikleri

 

Laden, literatürde birden fazla isimle anılmaktadır. Bu bitki türü; laden gülü, cistrose, cistus incantus ve tauricus isimleri ile de bilinmektedir. Halk arasında  Laden gülü çayı olarak da anılır.  Laden’in anavatanı Türkiye’dir. Ülkemizde Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetişen bu bitki türü diğer Akdeniz ülkelerine, aynı zamanda  Amerika’dan Avrupa’ya kadar çok geniş bir alana yayılmış durumdır. Laden bitkisinin yaprakları yapışkanlı bir yapıya sahiptir. Genellikle orman yangınlarından sonra çam ağaçları yerine doğal olarak ortaya çıkmaktadır. Ülkemizde Laden bitkisi için beş farklı tür bulunmaktadır. Bu türleri birbirinden ayıran en önemli özellik ise çiçeklerinin pembe veya beyaz olmasıdır. Laden bitkisi aynı zamanda parfümeride de kullanılmaktadır. Bunun yanında geçmişte yün boyama işinde kullanıldığı da sanılmaktadır. Laden otunun hasat zamanı Mayıs ayında başlar Ekim ayında ise son bulur. Bizlerin size sunduğu en önemli imkan ise çayımızı en doğru zamanda hasat etmemiz ve el değmeden, hijyenik şekilde kurutmamızdır.

 

Laden Otu Çayı Faydaları

 

Cistus çayı saymakla bitmeyecek kadar çok faydaya sahiptir. Çayın en önemli özelliği içeriğinde bulunan polifenoller sayesinde özellikle Koronavirüs ile mücadele edilen şu günlerde bağışıklık sistemini güçlendiren yapısıdır. Bunun yanı sıra çay aynı zamanda balgam söktürücü bir özelliğe de sahiptir. Kış aylarının gelmesi de pandemi sürecinin yanında bağışıklık sistemimizi düşüren bir diğer unsurdur. Bu süreçte sorun yaşamamak için uzmanlar şimdiden önlem alınması gerektiğini önermektedir. Çayı bir kere denedikten sonra nezle ve grip gibi hastalıklara karşı bir numaralı kurtarıcınız olacağından kesinlikle eminiz. Laden otu çayı faydaları bunlarla da sınırlı değildir.

Çay ayrıca halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabete de iyi gelmektedir. Düşük kan şekerini yükseltir, yüksek kan şekerini ise düşürür. Uzmanlar tarafından “diyabet için bir umut” şeklinde nitelenen çay kan şekerini dengeleme de büyük başarı sağlamaktadır.  İdrar yolu iltihapları, romatizma, tansiyon ve mide ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir. Kadınlar için de mucizevi bir işleve sahip olan laden otu, mükemmel bir doğal adet düzenleyicidir. Düzenli kullanıldığı takdirde vücutta antioksidan etkisi yaratan Laden Otu Çayı yapacağınız detoksların bir numaralı kahramanı olacak. Vücudumuzdaki toksik maddelerden kurtulmak için çayın tüketilmesi önerilmektedir. Bu özelliği sayesinde çay, metabolizmayı hızlandırmak da, kilo verme sorunu olan kişilere de yardımcı olmaktadır.

 

Laden yalnızca içerek değil harici uygulama ile de bir çok hastalığa çare olmaktadır. Bebeklerde ve çocuklarda  meydana gelen pişiklere de iyi gelme özelliği vardır. Cilt rahatsızlıklarından egzamaya da iyi geldiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Ayrıca vücutta çıkan mantarların da bir numaralı düşmanıdır.  Çaydan elde edilen lapanın hemoroide iyi geldiği bilinmektedir. Bir tutam yaprağı ılık su ile doldurduğunuz küvete atarsanız romatizmal ağrılara oldukça büyük faydası olduğu bilinmektedir. .

 

“Laden otu ne işe yarar” sorusuna verilecek bir diğer cevap da kuş gribidir. Geçmişte ülkemizde de görülen H5N1 virüsünün neden olduğu gribe, içerisinde yoğun miktarda polifenol bulunduran Laden Otunun faydalı olduğu bilim insanları tarafından gözlemlenmiştir. Münster Üniversitesi, Berlin Charit Enstitüsü ve Friedrich Loeffler viroloji uzmanları yaptıkları araştırmalar sonucu çayı tüketenlerin %75 oranda iyileştiğini tespit etmişti. Laden otu çayı, bilim dünyasına doğal bağışıklık güçlendirici etkisi ile bir umut olmuştur.

 

 

Laden Otu Cistus Çayı Nasıl Hazırlanır?

 

Doğal mucize ve binbir derde deva olan Laden Otu Çayı demlemesi de oldukça basittir. Çay, 1 Litre suya 10 gram kurutulmuş yaprak atılarak demlenebilir. Aynı zamanda bir diğer ölçü ise her bir fincan için tepeleme bir tatlı kaşığı çay atılmasıdır. Bu işlemin ardından çayın 8 ile 10 dakika arasında dinlendirilmesi tavsiye edilir. Yine çay ve su ölçüleri sizin damak zevkinize göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra çayın harici kullanımda ise demlenme stili yine aynıdır. Yalnızca bölgeye uygulanmadan önce cildi yakmayacak kadar soğuması beklenmelidir. Çayın yaprakları yani dem kısmı ile birlikte uygulandığında faydasında artış gözlemlenmektedir. Ayrıca çayın yaprakları haşlanarak lapa da elde edilebilir. Birden çok kullanımı ile Laden otu, hazırlanışının kolaylığı ile de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Cistus Çayı Antiviral
Cistus Çayı Sipariş Et

Laden Otu Cistus Çayı Sipariş Et

 

Siz de mucizevi laden otu çayını sipariş etmek istiyorsanız, internet sitemiz üzerinden tek tıkla sepetinize ekleyebilir ve güvenli ödeme seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp numaramıza mesaj atarak sipariş verebilirsiniz.Fabrika ortamında hijyenik bir şekilde ürettiğimiz ve kesinlike el değmeden paketlediğimiz çayımız hemen kapınıza gelsin. Laden otu cistus çayı tükettiğinizde birçok soruna çare olacağının garantisini vermekteyiz. Bir kez içtikten sonra siz de vazgeçemeyeceksiniz.

 

Laden Otu Cistus Çayı sipariş et denildiğinde akla gelen ilk isim Be Natural. Ticari hayatına “iyi beslen, iyi yaşa” sloganıyla devam eden Be Natural, tamamen doğa dostu ve %100 organik ürünlerin satışını gerçekleştirerek tüketiciye en kaliteliyi, en uygun fiyata sunmayı kendine ilke edinmiştir.Laden otu çayı fiyatları konusunda da doğru adrese geldiğinize kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu nedenle siz de gönül rahatlığı ile ürünlerimizi sipariş edebilir ve kullanabilirsiniz. Temassız teslimat ile çayınızı güvenle tüketebilirsiniz. Çayın vücudunuzdaki etkilerini gördüğünüz zaman doğru kararı verdiğinize emin olacak, bir paket daha çayı hemen sipariş edeceksiniz.

 

 

 

Laden Otu Çayı Kullanımı

 

Cistus Çayı kesinlikle ilaç değildir ve tedavi amacı ile kullanılmamalıdır. Çay yalnızca gıda takviyesi olarak tüketilebilir. Gıda takviyeleri, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu ve yeterli miktarda tüketilmeyen maddelerin, ek gıdalar aracılığı ile vücuda alınmasıdır. Besin desteği kişiye özeldir, herkesin bu konudaki ihtiyaçları farklılık gösterebilmektedir. Doktorunuza danıştıktan sonra tedavinin yanında kullanıldığında yukarıda belirtilen hastalıklara karşı gözle görülür olumlu etkileri uzmanlar tarafından onaylanmaktadır. Aynı zamanda çayın fazla tüketilmesi kabızlık sorununa neden olabilmektedir.