DOĞADA HEPİMİZ AYNIYIZ

TÜBİTAK 4008
TÜBİTAK 4008

TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Programı tarafından desteklenen projemize başvurular başlamıştır.

Okul dışı öğrenme ortamlarının öğrenciler ve öğretmenler üzerinde olumlu etkileri fen bilimleri, matematik ve sanat gibi birçok disiplin alanında görülmektedir. Öğrencilerin ve öğretmenlerin, gerçek yaşamla iç içe bulunduğu, zengin bir uyarıcı ortamında deneyimler kazanmasına olanak sunan öğrenme deneyimleri sağlamak için “Hadi Herkes Doğa Anaya!”  temasıyla yola çıkılmış ve Doğada Hepimiz Aynıyız projesi tasarlanmıştır.

Proje çerçevesinde; doğa biliminin yaygınlaştırılması, doğaya dayalı bilgilerin uygulamalarla somutlaştırılması, hafif düzeyli zihinsel yetersizliği olan öğrencilerin ve özel eğitim öğretmenlerinin uygulama sürecine aktif olarak katılım sağlanması hedeflenmektedir. Planlanan etkinliklerle doğa sevgisi katılımcılara etkileşimli ve anlaşılır bir biçimde kazandırılmaya çalışılacaktır.

Eğitim sonunda katılımcılara “TÜBİTAK 4008 Katılım Belgesi” verilecektir.

Kimler katılabilir

*Gaziantep ilinde özel eğitim uygulama okullarında öğrenim gören 11-15 yaş aralığındaki hafif düzeyde zihinsel yetersizliği olan öğrenciler

*Özel eğitim öğretmenleri

 

Etkinlik Tarihi: 12-16 Haziran 2023

Başvuru Linki: https://forms.gle/n6yhrXNSDg2jezvM7

Detaylar için www.dogadahepimizayniyiz.com

Sorularınız için dogadahepimizayniyiz@hotmail.com adresini kullanabilirsiniz.

Doğada Hepimiz Aynıyız projesine katılmak istediğiniz için teşekkür ederiz.

12 Haziranda Nizip’te buluşmak ve tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

Burcu BABAOĞLAN ÖZDEMİR
Proje Yürütücüsü