“Doğada Hayat Bul ” eTwinning projesi

“Doğada Hayat Bul” eTwinning Projemiz tamamlanıyor.

Projenin kuruculuğunu Ankara Sincan Törekent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Emel Sevcan BOYRAZ ile Subayevleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Kevser Çağlar yapmaktadır. Projemizde yer alan ortaklarımız; Törekent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Seda Ay Eke, Sümeyra Çakan, Subayevleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Serpil Açık Akyüz, Mükerrem Yücelsoy , Ayşe Ünlü; Adana Çukurova Yaşar Rukiye Kısacık AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulundan Sibel Söğüt, İstanbul Halkalı İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesinden Saadet Kaytaz, İstanbul Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Nesrin Ümit BOYACI.

10 öğretmen, 78 lise öğrencisinin katılımıyla yürütülen projemiz Aralık 2020 başlamış olup Mayıs sonunda tamamlanacaktır. Günümüzde gençlerimiz, teknolojinin hızlı gelişimiyle farkında olmadan doğadan uzak bir yaşam sürmektedirler. Bu proje ile öğrencilerimizin;
Doğayla temaslarını artırmayı,
Duyularını canlandırmayı,
Doğa bahçe etkinliklerini artırmayı,
Doğaya karşı farkındalıklarını geliştirmeyi,
Daha yaşanabilir bir dünya için mücadele eden doğa dostu gençler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.
Ayrıca projemiz ile pandemi sürecinden olumsuz etkilenen öğrencilerimizin doğayla aralarındaki bağı tekrar güçlendirmek ve doğanın aynı zamanda bir öğrenme alanı olduğunu göstermek amaçlanmaktadır.

Projemiz kapsamında; doğada mandala ve taş boyama etkinlikleri, tohum topu yapma, drama çalışmaları, okul bahçesi yeşillendirme vb. bireysel etkinlikler yapılmıştır ve birçok işbirlikçi ortak ürün ortaya çıkartılmıştır.