Doğa Koleji’nin t-MBA Zirvesi

Doğa Koleji’nin t-MBA Zirvesi 6. Yılında!

Geleceğin girişimcileri Dünyanın en büyük markaları ve liderleri ile buluşuyor.

Doğa Koleji Anadolu Liseleri’nin özgün eğitim modeli t-MBA (MBA for teenagers) kapsamında her sene düzenlenen t-MBA Zirvesi’nin 6. sı, bu yıl 2 Nisan 2013 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. Açılış konuşmasını FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin’in yapacağı zirveye, Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Özel Okullar Birliği Başkanı Cem Gülan, Doğa Koleji t-MBA mezunu Sehergül Çalış ve iş dünyasından birçok önemli isim katılacak.

Lise düzeyine indirgenmiş bir üniversite MBA modeli olarak, sadece Doğa Koleji Anadolu Liseleri’nde uygulanan ve Uluslararası Akreditasyon Merkezi EdExcel tarafından onaylanan t-MBA, Türkiye’de uluslararası akreditasyona sahip tek k-12 eğitim modeli. t-MBA (MBA for teenagers) kapsamında her yıl Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ‘t-MBA Zirvesi’ bu yıl 6. yılında.

1-5 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘t-MBA Zirve Haftası’ Türkiye’nin ve dünyanın en büyük markaları, dünyaca tanınmış liderler, yurtdışından üniversiteler, STKlar ve şirketlerin katılımıyla tam bir şenliğe dönüşüyor. Haftanın en önemli etkinliği olan t-MBA Zirvesi’nin bu yılki açılış konuşmasını, Fiba Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Türkiye’nin en büyük amfi sınıfında yaparak, binlerce öğrenci ve önemli katılımcıyla tecrübelerini paylaşacak. Ayrıca zirvede Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Özel Okullar Birliği Başkanı Cem Gülan, Eyüpoğlu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Eyüboğlu, Bilfen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Öztürk, Doğa Koleji t-MBA mezunu Sehergül Çalış ve iş dünyasından birçok önemli isim de konuşmacı olarak yer alacak.

Zirve haftası, yurtdışından gelen t-MBA Organizasyonu üyelerinin, t-MBA Project World 2013’ü kazanan öğrencilerin katılacağı, t-MBA Community Day ile başlayacak. Öğrenciler tarafından hazırlanan girişimcilik projeleri, profesyonel jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek, ödüllendirilecek. Bu organizasyon için Almanya, Bulgaristan, Peru, Rusya’daki okullardan gelen öğretmen ve öğrenciler, t-MBA öğretmenleri ve öğrenci meclisleri tarafından çeşitli t-MBA eğitimleri alacaklar. t-MBA öğrencileri, t-MBA Zirve Haftası boyunca, yabancı üniversitelerin ve dünya markalarının çeşitli alanlardaki sertifikalı eğitim ve workshoplarına katılacaklar. Ayrıca “Choose Your Career” gününde yerli ve yabancı onlarca üniversiteyle bir araya gelerek kariyerlerine yön verecekler.

‘Tek İnovatif Okul’ Ödülünün Sahibi…

Uluslararası Akreditasyon Merkezi EdExcel tarafından onaylanan t-MBA Eğitim Modeli, bu uluslararası başarının ardından, küresel bir t-MBA organizasyonu kurarak, yeni bir kimlikle faaliyetlerine devam ediyor. t-MBA Organizasyonunun danışman kurulunda Caroline Kennard, Britannica Uluslararası İş Geliştirme Direktörü Prof. Dr. Fernando Reimers, Harvard Universitesi Herve Merchet, Apple Eski Eğitim Koordinatörü Kevin Neumaier, Ecology and Environment Inc. Başkanı ve CEO’su Michael Strong, Conscious Capitalism Inc. – Radical Social Entrepreneurs, ve The Free Cities Institute Kurucusu Ralph Tabberer, GEMS Okulu eski CEO’su Marcel Van Miert gibi uluslararası iş dünyası liderlerinden en tanınmış akademisyenlere kadar üst düzey isimler yer alıyor. Organizasyonun şu an itibariyle Rusya, İngiltere, Amerika, Finlandiya, Katar, Güney Afrika gibi dünyanın farklı ülkelerinden 500’den fazla kurumsal üyesi bulunuyor.

İngiltere’nin efsanevi salonu Excel’de eğitim materyalleri ve eğitim teknolojileri konusunda lider kurumları ağırlayan BETT Show fuarına, t-MBA Eğitim Modeli’yle katılan Doğa Koleji, bir ilke daha imza atarak “BETT Show’daki Tek İnovatif Okul” ödülünü, BETT Show Yönetim Kurulu Üyesi Tansy Clark’tan aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin