Doğa Koleji Yaz Şenliği ve Book’n Roll Festivali

Doğa Koleji’nin geleneksel Yaz Şenliği ve bu sene ilki düzenlenecek olan Book’n Roll Festivali için geri sayım başladı. Öğrencilerimizin organize ettiği festival Ataşehir Doğa Kampüsü’nde ve Maslak Park Orman’da gerçekleşecek. 26-27 Mayıs 2012 tarihlerinde Ataşehir Kampüsümü’zde ve İstinye Parkorman’da Geleneksel Yaz Şenliği yaklaşık olarak 9 aylık, uzun ve yorucu bir eğitim öğretim sezonunu sonlandırırken, yani bir yönüyle de yaza ‘merhaba!’ derken, yılın yorgunluğunu üzerimizden atmak için çok güzel bir fırsat olacak.

Doğa Koleji, daha önceki yıllarda ‘Yaz Şenliği’ olarak gerçekleştirilen etkinliklerin içeriğini daha da zenginleştirdi ve iki günlük bir sürece yaydı. Doğa Koleji Lise Öğrenci Meclislerinin düzenlediği organizasyonda 26 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek etkinlikler Acarkent Doğa Kampüsü’nde yapılacak. 27 Mayıs Pazar günü etkinlikleri ise İstinye’deki Parkorman’da gerçekleştirilecek.

Ataşehir Doğa Kampüsü’ndeki etkinlikler, İstanbul’daki tüm Doğa Kampüsleri’nin yapacağı çalışmalarla şenlenecek. Bu etkinliklere bu yıldan itibaren Book’n Roll adı verilmekte. Book’n Roll, bu yıl yaz şenliklerinin yeni konseptinin adı. Doğa’da öğrenmeyi eğlenme ile birleştirme mantığının bir diğer yansıması Book’n Roll. Kitap ve sanatla ilgili aktivitelerin de ne kadar eğlenceli olabileceğinin yaşanarak görülebileceği bir etkinlikler bütünü.

Bildiğiniz gibi Book’n Roll terimi kelime anlamı olarak kitap ve yuvarlanma anlamına geliyor. Bu etkinliklerde katılımcılar Ataşehir kampüsümüzde bahar havasında çeşitli eğlencelere katılacaklar ve kitap kelimesinin çağrıştırdığı birçok etkinliği de yaşayacaklar. Dediğimiz gibi; eğitimin her yerde olduğuna dair bir sürecin yansıması aslında Book’n Roll etkinlikleri.

Saat 10.00’da başlayacak olan bu etkinliklerde çeşitli eğlence alanları, tiyatro gruplarının gösterileri, müzik gruplarının konserleri, aktif üretim yapılan, hatta izleyicilerle birlikte aktiviteler yapan stantlar ve bir çok etkinlik yer alacak.

Bu yıl Book’n Roll’un bir ayağı olarak düzenlenecek Yaz Şenlikleri, 27 Mayıs’ta Parkorman’da gerçekleşiyor. Doğa Koleji Lise Öğrenci Meclisleri’nin düzenlediği organizasyon, saat 13:00’da start alıyor. Bir yandan sahnede öğrenci grupları, dj’ler yaz atmosferini sahaya taşırken diğer yandan da Rodeo, Şişme Sumo, çocuklar için top havuzu, zıp zıp, dans kutusu ve daha birçok eğlence katılımcıları eğlendiriyor. 19.00 gibi etkinliklerin son bulmasıyla sahneyi son yılların en popüler sanatçılarından Murat Boz alıyor.

Hem Acarkent Doğa Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan etkinliklerden hem de Parkorman’daki etkinliklerden elde edilecek gelir, Öğrenci Meclisleri tarafından düzenlenen Prematüre Bebekler Sosyal Sorumluluk Projesine bağışlanacak. Bu yönüyle de Doğa Koleji 2012 Book’n Roll ve Summer Fest, liseler arasında türünün tek örneği.

26 Mayıs’ta Ataşehir’de düzenlenecek olan etkinlikler için giriş ücreti alınmayacak. 27 Mayıs’ta Parkorman’da düzenlenecek olan organizasyonlara katılım için biletler Öğrenci Meclisleri ve İstanbul genelindeki Biletix gişelerinden temin edilebilecek.

Bu yıl yaz başında eğlenme şansınızı bir yıl sonraya ertelemek istemiyorsanız 26-27 Mayıs tarihlerinde bir festival coşkusunda yapılacak olan Doğa Koleji Book’n Roll ve Summer Fest için davetiyenizi şimdiden almanızı tavsiye ediyoruz.

YER ve TARİH:    

26 Mayıs 2012 Cumartesi Günü: Acarkent Doğa Koleji

27 Mayıs 2012 Pazar Günü: İstinye-Parkorman Sarıyer/ İstanbul