Doğa Koleji Üstün Zekalılar Eğitimi

Türkiye’deki üstün zekalı çocukların eğitimine ayrı bir önem veren ve bu alandaki ilk Özel Üstün Zekalılar okulunu açan Doğa Koleji bu eğitim ayrıcalığını şimdi de Acıbadem’e taşıyor. İlk olarak Acarkent Doğa Kampüsü’nde daha sonra Avcılar Bilim Okulu’nda uygulanmaya başlayan Üstün Zekalılar Eğitim Programı şimdi Acıbadem Oxford Quality Programme’da…

Üstün Zekalılar Ayrıcalığı Doğa Koleji’nde…

Doğa Koleji’nde Üstün Zekalı eğitim sistemi sınıf seviyesine göre hazırlanmış müfredatın çocukların yetenek ve eğilim göz önünde bulundurularak hazırlanır. Öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda derinleştirilmesi, elde bulunan programın sınıf düzeyine uygun şekilde hızlandırılması müfredatın uygulanması konusunda başrolü oynuyor. Doğa Koleji üstün zekalılar eğitimi aynı zamanda öğrencilerin üst düzeyli düşünerek, yaratıcılıklarını her türlü ortamda kullanmalarını sağlamaya yönelik bireysel gelişim imkanını da sunan, çok yönlü bireysel ihtiyaçlara yönelik yapılandırılmış, analiz, sentez, değerlendirme yapmalarını da sağlayan bir sistem.

Üstün zekalılar eğitimi doğanın kendi içerisinde belirlemiş olduğu normal eğitim sistemi de aslında çok sosyal, aktif, sürekli kendini yenileyen, öğretmenin yönlendirici, çocukların uygulayıcı olduğu, her zaman çalışan bireyler olmalarına yönelik bir yaklaşım sergiliyor. Eldeki bu aktif öğrenci profilini çocukların bireysel ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak, üst düzeyli düşünen, yaratıcılığını her alanda kullanabilen bireyler yetiştirmeye yönlendirerek aktifleştiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.