DOĞA KOLEJİ SATRANÇ TURNUVASI VE SATRANÇ ŞENLİĞİ

DOĞA KOLEJİ İSTANBUL  İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASI SATRANÇ TURNUVASI VEANAOKULLARI ARASI SATRANÇ ŞENLİĞİ

Ataşehir Doğa Koleji İstanbul İlköğretim Okulları Arası Satranç Turnuvası ve Anaokulları Arası Satranç Şenliği 24-25 mart 2012 tarihler arasında  Ataşehir  Doğa Kolejinde yapılacaktır.

Satranç Bölüm Başkanımız Beyhan Somalı organizatörlüğünde bu yıl dördüncüsü düzenlenen turnuva İstanbul çapında birçok okulun katılımı ile gerçekleşecektir.  İstanbul satranç il temsilciliği ile yapılan turnuvaya katılımlar () adresinden yapılmaktadır. Satranç sporcuları  Merkür, Neptün, Uranüs olarak üç gurupta yarışacaklar.

330 satranç sporcu ve velisinin katılımıyla gerçekleşen turnuvada kupa ve madalya ödülleri verilecektir. Tüm katılımcılar Space Search Center’ı ziyaret edebilecek ve kura ile seçilen sporcular astronot giysileri ile Space Search Center’ da satranç maçı yapma şansını yakalayacaklar.

Ülkemizin sayılı isimlerinden WİM (Women International Master) ünvanlı Zehra Topel ile simültane maç yapacaklardır. Simültanede WİM Zehra Topel 30 oyuncuya karşı aynı anda oynayacak.

Katılımcılar Ataşehir kampüsümüzde çeşitli satranç aktiviteleri ile dolu iki güzel gün geçirecekler. Sizleri birçok duygunun en üst düzeyde yaşandığı turnuvamızı izlemeye davet ediyoruz.